U.S. Can Corporation wiodący producent pojemników stalowych ogłosił zmiany w kierownictwie firmy. 22 kwietnia br. na stanowisko dyrektora naczelnego został mianowany George V. Bayly. John Workman odejdzie ze stanowiska dyrektora naczelnego po udanym, 18-miesięcznym okresie pracy w kierownictwie firmy.

Przez ostatni rok Bayly współpracował ściśle z kierownictwem U.S. Can jako współprezes przedsiębiorstwa, służąc pomocą w prowadzeniu kluczowych inicjatyw przedsiębiorstwa. Od 1991 do 2002 roku sprawował funkcje prezesa, przewodniczącego i dyrektora naczelnego w Ivex Packaging Corporation w Lincolnshire w stanie Illinois. W tym czasie Bayly przyczynił się do wzrostu przychodu przedsiębiorstwa z 200 milionów USD do 1,1 miliarda USD. Wcześniej Bayly był dyrektorem naczelnym Olympic Packaging, Inc., przedsiębiorstwa produkującego opakowania, o rocznym przychodzie 20 milionów USD, z którym związał się w roku 1986. Przez kolejne cztery lata przychód przedsiębiorstwa oraz EBITDA (zysk przed spłatą odsetek, opodatkowaniem i amortyzacją) uległy potrojeniu. Bayly nadzoruje efektywność codziennych operacji U.S. Can od 22 kwietnia.

"George Bayly jest uznanym i szanowanym biznesmenem z rozległym doświadczeniem w przemyśle opakowań - stwierdził współprezes Rady Dyrektorów Carl Ferenbach - Pod jego kierownictwem Ivex Packaging Corporation stała się bardzo dobrym i niezwykle dochodowym przedsiębiorstwem"br>
W związku z rezygnacją Johna Workmana, Ferenbach złożył podziękowania za jego wkład i przyczynienie się do stabilizacji sytuacji firmy, poprawienia wyników i strategicznej pozycji przedsiębiortswa.

U.S. Can jest wiodącym producentem stalowych pojemników stosowanych w branży higieny osobistej, gospodarstwa domowego, produktów samochodowych, malarskich, przemysłowych i specjalnego zastosowania sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

Na podstawie informacji prasowej: Business Wire
Źródło: ''