Firma FLEXPOL-GĄSIOR Sp. z o.o. na rok 2006 zaplanowała inwestycje w Płocku, szacowane na 20 mln złotych, a w nich uruchomienie własnego metalizatora w marcu. W sierpniu 2006 roku uruchomienie nowoczesnej pięciowarstwowej linii do produkcji folii Cast polipropylenowej CPP.

Powołane w 1996 r. przez płocki koncern petrochemiczny przedsiębiorstwo FLEXPOL Sp. z o.o. w krótkim czasie zdobyło dominującą pozycję na rynku polipropylenowej folii BOPP, znanej pod marką BIFOL a wykorzystywanej do produkcji szerokiej gamy nowoczesnych opakowań miękkich, które niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne opakowania papierowe.

W lipcu 2004 r. spółka Flexpol przeszła do grupy Gąsior, przyjmując aktualną nazwę FLEXPOL-GĄSIOR Sp. z o.o. (flexpol.pl).

Korzeniami swojej działalności FLEXPOL Sp. z o.o. sięga 1996 roku, kiedy to wybudowany od podstaw Wydział Folii rozpoczął produkcję pierwszej, całkowicie polskiej dwuosiowo orientowanej folii polipropylenowej.

Firma uzyskała 1588 pozycję na „Liście 2000 polskich przedsiębiorstw” opublikowanej przez dziennik „Rzeczpospolita” za rok 2004 w porównaniu do 1614 pozycji w roku 2003. Ponadto od trzech lat wyróżnieni jesteśmy nagrodą „Gazeli Biznesu”.

Źródło: Informacje FLEXPOL-GĄSIOR Sp. z o.o.
Źródło: ''