Fabryka Opakowań Kosmetycznych Pollena S.A. w Łaskarzewie została nagrodzona Medalem Europejskim VII edycji za innowacyjną technologicznie serię słoików kosmetycznych produkowanych dla firmy Avon Cosmetics.


W konkursie Medal Europejski Business Centre Club i Urząd Komitetu Integracji Europejskiej nagradzają najlepsze, spełniające standardy europejskie, wyroby i usługi oferowane przez rodzime firmy. Słoiki kosmetyczne produkowane przez F.O.K. Pollena S.A. w Łaskarzewie nie odbiegają jakością od konkurencyjnych wyrobów korporacji międzynarodowych, a jednocześnie wytwarzane są w technologii dopracowanej przez konstruktorów F.O.K. Pollena S.A. gwarantującej najwyższe parametry użytkowe i wydajnościowe. Autorska konstrukcja formy wtryskowej zaprojektowana przez specjalistów firmy, polegająca na innowacyjnej metodzie uwalniania gotowych detali, umożliwia produkcję z bardzo krótkim cyklem bez uszczerbku na jakości.

F.O.K. Pollena S.A. produkuje opakowania dla wielu firm kosmetycznych i innych o zasięgu międzynarodowym, w tym dla Beiersdorf, Avon Cosmetics, Home Institute oraz Nestle.
Źródło: ''