Folia stretch to wysokiej jakości folia wielowarstwowa. Jest ona niezbędnym elementem w przedsiębiorstwach działających w różnych gałęziach przemysłu. Zobacz dlaczego jest taka popularna!

Folia stretch maszynowa – jej zalety i zastosowanie

Zalety folii maszynowej stretch:

  • uniwersalność – możliwość wykorzystania przezroczystej folii stretch, dzięki której widoczna jest zawartość palety,
  • wytrzymałość - możliwość zabezpieczenia produktów przeróżnych gabarytów i kształtów, o zróżnicowanej wadze, a także pakowania większej ilości towarów,
  • elastyczność – możliwość rozciągania nawet do 300% długości,
  • termoizolacja – zapobieganie narażeniu na drastyczne zmiany temperatur,
  • wysokie bezpieczeństwo – ochrona paczek przed uszkodzeniami, brudem, stabilność zapakowanych produktów.

Zastosowanie
Maszynowa folia stretch przeznaczona jest do owijania palet przy pomocy specjalnych maszyn nawijających. Zastosowanie mechanizacji pozwala przede wszystkim na zmniejszenie kosztów, a tym samym zwiększenie wydajności folii. Owijanie folią maszynową palet jest bardzo ekonoiczmą i efektywną metodą pozwalającą na ich zbezpieczenie. Materiał ten zabezpiecza w odpowiedni sposób produkty przed uszkodzeniami, brudem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, Dzięki temu materiały podczas transportu są odpowiednio zebezpieczone. Ponadto folia stretch zapewnia towarowi stabilność podczas przeładunku i skutecznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia towarów. Dodatkowym atutem folii maszynowej stretch jest jej przezroczystość, która pozwala łatwo zidentyfikować zapakowane na palecie produkty. 

Sprawdź ofertę Sparrowpack

Rodzaje folii maszynowej
Maszynowa folia stretch produkowana jest w trzech rodzajach, które różnią się stopniem gwarantowanego rozciągu. Standardowo folia rozciąga się do 150% swojej długości. Istnieją jednak specjalne wersje Power i Super Power, które naciągają się odpowiednio do 200% i do 300% długości. Mimo nieco wyższej ceny folii maszynowej w porównaniu do ręcznej, jest ona znacznie bardziej wydajna i pozwala producentom na zmniejszenie kosztów. Jednak korzystanie z folii o większej rozciągliwości wymaga posiadania specjalnej maszyny foliującej. Jej praca polega na wstępnym rozciąganiu folii, co zwiększa jej wydajność. Ponadto takie wyposażenie parku maszynowego zapewnia bezpieczeństwo pakowania niemalże wszystkich rodzajów produktów, także tych delikatnych, mogących ulec deformacji.