Świadomość dla spraw ochrony środowiska oraz popyt na "biodynamiczne" i zdrowe artykuły spożywcze spowodowały, że także opakowanie musi być dopasowane do produktu, który chroni. Uwzględniając takie zapotrzebowanie firma UCB Films wprowadziła na rynek nowy asortyment biodegradowalnych i kompostowalnych folii celulozowych pod marką NatureFlex.

NatureFlex to niepowlekane folie celulozowe, opracowane do produkcji torebek, okienek i jako materiały osłonowe dla produktów niewrażliwych na wilgoć. Podobny rodzaj, NatureFlex NPU, został opracowany jako folia bazowa do produkcji taśm klejących na potrzeby gospodarstw domowych i biur.
Obydwa produkty spełniają surowe kryteria europejskiej normy kompostowalności EN 13432:2000. Ta uznana norma ma zostać przyjęta we wszystkich 15 krajach członkowskich przez zakłady zajmujące się utylizacją odpadów opakowaniowych i będzie mieć duży wpływ na przyszłe opłaty za utylizację odpadów. Opakowania, które spełniają tę normę mogą być oznaczane specjalnym symbolem. Dla produktów, które wymagają większej ochrony przed wilgocią oraz do stosowania w maszynach termozgrzewalnych, UCB Films opracowała NatureFlex E305, bazową folię biodegradowalną, która pokryta jest nitrocelulozową warstwą barierową zawierającą specjalne, naturalne minerały i żywice.
Na linii opakowaniowej NatureFlex E305 ma podobną wydajność co folie plastikowe. Można ją poddawać obróbce termicznej w procedurze pionowej lub flow-wrap, stosować jako materiał osłonowy i do produkcji torebek. Kolejne gatunki są w fazie badań. Zespoły badawcze i rozwojowe z UCB Films próbują połączyć sprawdzone właściwości maszynowego przetwarzania folii celulozowych z postępem technicznym, jaki nastąpił w minionych latach w zakresie biopolimerów. W nadchodzących miesiącach folie te zostaną zgodnie ze specyficznymi wymaganiami dopasowane do obszernej palety produktów i zastosowań.

Komentarze

  • gdzie można w polsce kupic produkty UCB?

    Gdzie można kupic w polsce produkty UCB? s1@wp.pl

  • Dostępność na rynku polskim

    Czy folie opisana w artykule mozna zakupic na polskim rynku?. Jesli tak to czy mogliby Państwo udzielic informacji gdzie?

  • Gdzie można kupic w polsce te produkty

    Gdzie można kupic w polsce produkty UCB?