Lekkie, mocne i ekologiczne folie z pęcherzykami powietrznymi które tworzą poduszkę ochronną o właściwościach amortyzacyjnych i przeciwściernych są rozpowszechnione na całym świecie i znajdują wiele zastosowań - od wysokiej jakości opakowań po izolację termiczną i akustyczną.

Pęcherzyki powietrzne całkowicie chronią przed wszelkimi uderzeniami zapobiegając uszkodzeniom powodowanym głównie przez zgniecenie, a same opakowanie jest lekkie, przeźroczyste, nieszkodliwe i odporne na kwasy, zasady, oleje i inne chemikalia jak również na wodę i wilgoć.Folie z pęcherzykami powietrznymi firmy Torninova

Folia pęcherzykowa (określana nazwą "air bubble film") pozwala zmniejszyć objętość opakowania, z czego wynikają dalsze korzyści, takie jak na przykład niższy koszt transportu. Można na niej drukować i można ją laminować polietylenem lub innymi materiałami na bazie PE. W 100% poddaje się recyklingowi. Dzięki elastyczności produkcji oraz różnorodności stosowanych materiałów folia taka jest obecnie stosowana do pakowania wielu wyrobów i towarów konsumpcyjnych, między innymi szkła, mebli, żywności, wyrobów medycznych i elektronicznych, sprzętu biurowego itd.

Linie produkcyjne firmy Torninova charakteryzują się elastycznością która pozwala przetwórcom spełnić rosnące wymagania rynku poprzez produkcję folii pęcherzykowych odpowiednich do wielu zastosowań.Przykład linii produkcyjnej firmy Torninova

Folie te obejmują zakres od typów standardowych o 2-3 warstwach z PE do ogólnego przeznaczenia, poprzez folie trójwarstwowe (LDPE do pęcherzyków i mPET pokryty PE na podłoże i trzecią warstwę) do izolacji termicznej i akustycznej, po folie z 3-4 warstwami (LDPE do pęcherzyków i na podłoże, spieniony PE na trzecią warstwę oraz laminowany HDPE jako baza w przypadku czwartej warstwy) do pakowania dużych przedmiotów, takich jak meble.


Linia do produkcji folii z 4 warstwami (LDPE do pęcherzyków i na podłoże, spieniony PE na trzecią warstwę oraz laminowany HDPE
Przykłady folii pęcherzykowych z laminatem

Wśród szczególnych rozwiązań można znaleźć folie pęcherzykowe wykonane z polimeru biodegradowalnego. Folie takie mogą mieć różną grubość i różna szerokość pęcherzyków i mogą być przykładowo stosowane do opakowań antystatycznych do materiałów elektrotechnicznych i elektronicznych. Mogą też być trójwarstwowe, przy czym materiał plastyczny może być laminowany papierem lub aluminium powleczonym PE.

Firma również oferuje urządzenia i wyposażenie pomocnicze do dalszej obróbki takich folii, na przykład do zwijania. Jednym z takich rozwiązań jest całkowicie automatyczna zwijarka RP Coreless Rewinder, która zwija rolki o zmniejszonej średnicy bez tekturowej gilzy. Maszynę te opracowano z myślą o użytkownikach którzy chcą wejść na rynki gdzie folia pęcherzykowa nie może być sprzedawana w rolkach o standardowych wielkościach. Ponadto eliminuje ona koszt gilzy tekturowej której udział w cenie sprzedawanego materiału byłby zbyt wysoki.Całkowicie automatyczna zwijarka RP Coreless Rewinder

Długość zwijanej folii sięga od 5 do 50 m dla rolek o maksymalnej średnicy 350 mm i szerokości 400-1250-1750 mm. W przypadku rolek pięciometrowych możliwa jest produkcja do 160 sztuk na godzinę, dla rolek o długości 10, 15 i 20 m wydajność ta wynosi odpowiednio 90, 65 i 55 sztuk na godzinę.

Źródło: www.torninova.com
Źródło: ''

Komentarze

  • folia bąbelkowa

    Znakomita [url=http://powerprice.pl/folia-babelkowa-pecherzykowa-c239.html]folia z pęcherzykami pod tym linkiem[/url] tylko hurtowe ceny od samych producentów.

  • folia z pęcherzykami

    Znakomita <a href="http://powerprice.pl/folia-babelkowa-pecherzykowa-c239.html">folia z pęcherzykami pod tym linkiem</a> tylko hurtowe ceny od samych producentów.