Innovia Films, przodujący na świecie, innowacyjny producent specjalistycznych folii polipropylenowych BOPP i folii celulozowych do stosowania w różnych technikach etykietowania, zaprezentował nową gamę folii Rayoface™ NB odpowiednich do etykietowania bez konieczności użycia podłoża.

Folie polipropylenowe BOPP do ertkiet redukują waga opakowania i ilośc odpadów.
Współpracując z przodującym dostawcą maszyn i technologii, firmą Ravenwood Packaging Ltd, nowe folie Rayoface™ NB zostały wytworzone na potrzeby serii aplikatorów i systemów etykietowania nie wymagającego podłoża Nobac.Richard Southward, Product Manager w firmie Innovia Films, zajmujący się foliami do etykiet, stwierdził: ˝Folie Rayoface™ NB oferują rynkowi etykiet rozwiązanie, które zminimalizuje ilość odpadów opakowaniowych, zapewni efektywność procesu i poprzez sieć dystrybutorów wytworzy wartość zachowującą równowagę ekologiczną˝.

Folie Rayoface™ NB są dostępne w obu rodzajach, jako białe i przezroczyste oraz w grubościach 92µ (pozwalające zastąpić rękawy kartonowe) i 60µ (pozwalające zastąpić dotychczasowe etykiety samoprzylepne i etykiety na butelki odwijane z roli). Folie Rayoface™ NB, przetworzone na etykiety nie wymagające podłoża, mogą być stosowane przez producentów detalicznych do etykietowania opakowań tacek z wyrobami mięsnymi i rybami. Poprzez zastosowanie etykiety bezpośrednio na opakowanie, można zminimalizować ilość odpadu i zredukować wagę opakowania o ponad 30%.

Przedsiębiorstwo Ravenwood Packaging LTD, z siedzibą w Bury St Edmunds, Suffolk, sprzedaje i serwisuje szereg systemów etykietowania nie wymagających podłoża oraz gamę odpowiednich maszyn. Paul Beamish, założyciel firmy Ravenwood Packaging Ltd, stwierdził ˝Stosujemy produkty firmy Innovia Films na naszych maszynach od ponad 5 lat i rozwój asortymentu folii Rayoface™ NB to kolejny przykład na to, jak pracowaliśmy wspólnie, aby zrealizować potrzeby naszych klientów w szybko zmieniającym się przemyśle etykiet˝.

Firma Ravenwood Packaging Ltd wystawia się na targach Pro2pac, w dniach 13-16 marca br. w ExCel w Londynie, stoisko nr A62.


W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, prosimy o kontakt:
Patricia Potts, Dyrektor ds. Komunikacji Globalnej lub Zena Bergmann, Asystent PR:

Innovia Films Ltd., R&D Centre, Wigton, Cumbria, CA7 9XX, UK
Tel. +44 (0) 16973 42281 Fax: +44 (0) 16973 41452
E-mail: patricia.potts@innoviafilms.com zena.bergmann@innoviafilms.com

www.innoviafilms.com
Więcej informacji o firmie Ravenwood Packaging Ltd: www.ravenwoodpackaging.com
Rayoface™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym Innovia Films Group.


Innovia Films Ltd jest czołowym producentem dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych (BOPP) i folii celulozowych (Cellophane™) wytwarzanych w zakładach produkcyjnych w Wielkiej Brytanii(Wigton, Cumbria), USA, Belgii i Australii. Firma zajmuje wiodące miejsce na światowych rynkach etykiet i folii specjalnie zabezpieczanych, powlekanych folii opakowaniowych, folii do owijania oraz folii biodegradowalnych i kompostowalnych. Innovia Films jest pierwszym na świecie producentem folii równoważącym bilans węglowy związany z produkcją powlekanych folii NatureFlex™.

Innovia Films zatrudnia około 1,350 pracowników na całym świecie, kładąc nacisk na wysoką jakość produktów specjalistycznych, bardzo dobre relacje z klientami, działalność badawczo-rozwojową oraz maksymalnie wysoki poziom świadczonych usług serwisowych.

Nowe folie Rayoface™ NB z Innovia Films zostały wytworzone na potrzeby serii aplikatorów i systemów etykietowania nie wymagającego podłoża Nobac. Poprzez zastosowanie etykiety bezpośrednio na opakowanie, można zminimalizować ilość odpadu i zredukować wagę opakowania o ponad 30%.
Źródło: ''