Coraz większe tempo życia i chęć ułatwiania go sobie tam gdzie to możliwe powodują, że w handlu możemy już kupić gotowe do spożycia świeże, umyte i pokrojone warzywa. Jednak pakowanie takich artykułów wiąże się z wizualnym kłopotem. Pozostająca na powierzchni tych warzyw woda po ich zapakowaniu wytwarza dużo wilgoci powodującej zaparowanie wewnętrznej powierzchni opakowania.

Pomyślała o tym Innovia Films proponując specjalne folie przeciwmgielne BOPP. Z jednej strony powierzchnia tych folii ma właściwość powodującą, że gromadząca się na niej para skrapla się i w postaci kropelek opada z powrotem do produktu utrzymując cały czas wysoką przezroczystość folii i stwarzając wrażenie dłużej trwającej świeżości i lepszej jakości produktu.Folie ta są:
- obustronnie termozgrzewalne
- z jednej strony przygotowane do zadruku
- z drugiej strony z właściwościami przeciwmgielnymi
- mają dobrą przezroczystość i połysk
- są odporna na przebicie w niskich temperaturach
- nie podlegają wpływom warunków atmosferycznych
- nadają się do wykorzystywania w kuchenkach mikrofalowych
- występują w wersjach o zróżnicowanej barierowości
- mogą być wykorzystywana tak na pionowych jak i na poziomych maszynach pakujących.

W foliach tych przechowywać można również różne inne artykuły, które już po zapakowaniu oddają wilgoć powodując zaparowywanie ich wewnętrznej powierzchni (np. ciepłe w momencie pakowania pierogi, świeże grzyby, pieczarki, wyroby przemysłu mięsnego). Folie te można też laminować z innymi foliami pamiętając jednak, aby warstwa z właściwościami przeciwmgielnymi zawsze pozostawała po tej stronie gdzie pakowany artykuł.Więcej szczegółów na stronie www.innoviafilms.com
Źródło: ''