KRAKÓW, POLSKA (12 marca 2021) – Węgierska wytwórnia win Font Pincészet we współpracy z CANPACK wprowadziła na rynek białe i różowe wina musujące FONT SECCO w elegancko zaprojektowanych, matowych puszkach.

Rośnie popularność wina w puszce, w szczególności wśród pokolenia milenialsów.  Puszka to idealny format, biorąc pod uwagę obecny styl życia stawiający na wygodę i konsumpcję w biegu, a także troskę o środowisko.

„Ekologiczne opakowania pozostają niezmiennie głównym celem firm zainteresowanych inicjatywami środowiskowymi. W CANPACK jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym partnerom rozwiązania opakowaniowe, które pomagają wprowadzać na rynek produkty w sposób zrównoważony. Przykładem jest nasza współpraca z takimi markami jak FONT SECCO, która wprowadziła swoje pierwsze wino w puszkach.” Stephen McAneny, Chief Commercial Officer w CANPACK.

Cieszymy się w Font Pincészet z partnerstwa z CANPACK, które zaowocowało wprowadzeniem na rynek naszych popularnych win w nowych, stylowych puszkach. Dzięki aluminiowym puszkom nasze wina szybko się schładzają, są łatwe w transporcie i chronione przed działaniem promieni słonecznych oraz powietrza. Wygląda na to, że od letniej premiery udało nam się stworzyć niezwykle modny produkt dla młodych ludzi”. Mr. Sándor Font CEO, Font Pincészet.