Targi POLEKO 2005 (15-18 listopada) - odbyły się pod hasłem "Woda dla życia" – zgromadziły ponad 1000 firm z 22 krajów. Powierzchnia tegorocznej, siedemnastej już edycji targów, zajęła prawie 15.000 mkw., co oznacza wzrost o ponad 17 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Wystawcy Targów zaprezentowali najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska dla samorządów lokalnych i firm: najnowocześniejsze maszyny, urządzenia i technologie (w tym kilkadziesiąt produktów nowych na rynku). Są to obecnie największe targi ekologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Swoją ofertę przedstawili najlepsi polscy producenci i wielu zagranicznych liderów. Ekspozycja Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2005 została podzielona na następujące sektory tematyczne:
- Woda
- Odpady/Technika Komunalna
- Energia
- Powietrze i hałas
- Edukacja ekologiczna

Fotogaleria z Targów:


Firma ZAT S.A. realizowała działalność edukacyjną na POLEKO 2005. Akcja edukacyjna z udziałem m.in. Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. (ZAT S.A.), prowadzona podczas Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2005 została nagrodzona Pierwszą Nagrodą Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w konkursie na najlepszą akcję edukacyjną podczas POLEKO. Akcja była wspólnym projektem 7 firm chemicznych – realizatorów Programu „Odpowiedzialność i Troska”. Głównym organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był Sekretariat tego Programu.

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. wraz z sześcioma firmami chemicznymi i pod egidą Sekretariatu Programu „Odpowiedzialność i Troska” wzięły udział w Międzynarodowych Targach Ekologicznych POLEKO 2005, organizowanych w Poznaniu, od 15 do 18 listopada br. W zaaranżowanym Mini Salonie „Chemia Przyjazna Ludziom i Środowisku” przeprowadzono akcję edukacyjną adresowaną głównie dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie to za walory edukacyjne, atrakcyjną formę i niekonwencjonalne podejście do tematu zostało nagrodzone Pierwszą Nagrodą Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w konkursie na najlepszą akcję edukacyjną przeprowadzoną podczas POLEKO. Nagrodę odebrał Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”.http://poleko.mtp.pl

Źródło: ''