W ofercie Georg Utz Sp. z o.o., producenta systemów do logistyki i magazynowania z tworzywa sztucznego, pojawił się uniwersalny pojemnik składany Futurebox z dwuczęściową pokrywą, stanowiący połączenie solidnego pojemnika do zadań logistycznych i nowoczesnego designu. Produkt o wymiarach: 600 x 400 x 320 mm występuje w 4 podstawowych kolorach: jasnoniebieskim, żółtym, zielonym i czerwonym. Jest to wygodne w obsłudze, trwałe i bezpieczne opakowanie wielokrotnego użytku, które po złożeniu pozwala zredukować przestrzeń ładunkową o 70%.

Futurebox - nowoczesny pojemnik składany od Georg Utz

Futurebox jest odpowiedzią na zapotrzebowanie handlu tradycyjnego i e-commerce, które notują w ostatnim czasie duże wzrosty sprzedaży oraz zwiększenie aktywności kanałów online. Generuje to potrzebę zastosowania takich rozwiązań logistycznych, które w najbardziej optymalny sposób pozwolą zarządzać łańcuchem dostaw. Pojemnik Futurebox jest dedykowany m.in. sieciom handlowym, odzieżowym i drogeryjnym, które dążąc do unifikacji systemu logistycznego oczekują ergonomicznego i łatwego w obsłudze systemu pojemników do transportu asortymentu z centrum dystrybucyjnego do sklepu, a także ekspozycji towarów na półki sklepowe.

 

Specjalna konstrukcja

Konstrukcja pojemnika została opracowana w taki sposób, aby umożliwić maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Poprzez zastosowanie specjalnego wzmocnienia dna, Futurebox jest w stanie udźwignąć zawartość o wadze do 25 kg. Pojemnik może być wykorzystany do składowania w stosie. Producent dopuszcza ułożenie pojemników w stosie w ilości max. 8 sztuk o łącznej wadze do 200 kg. Futurebox został wykonany z półprzezroczystego tworzywa, dzięki czemu nawet po zamknięciu widać poziom wypełnienia pojemnika, co ułatwia pracę podczas komisjonowania. W nowym rozwiązaniu użyto poza tym specjalnego mechanizmu ryglującego, który uruchamia się samoczynnie po zamknięciu pokrywy. Dzięki temu produkt jest bardziej stabilny i nie złoży się podczas użytkowania. W pokrywie natomiast zastosowano dodatkowe ożebrowanie, gwarantujące większą trwałość i niezawodność.

 

Oszczędza miejsce, gdy nie jest używany

Po złożeniu rozmiar pojemnika Futurebox zostaje zredukowany do wysokości górnej ramy wraz z dnem - z 320 mm pierwotnej wysokości do 90 mm po złożeniu. Oznacza to, że na takiej samej powierzchni można zmagazynować maksymalnie cztery razy więcej pustych pojemników składanych niż miałoby to miejsce w przypadku pojemników sztywnych. Ma to również bezpośrednie przełożenie na redukcję kosztów transportu.

 

Bogate wyposażenie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w pojemniku przewidziano dodatkowe otwory na plomby oraz specjalne wgłębienia na pasy bindujące. Istnieje możliwość indywidualnego znakowania, zastosowania kieszeni etykietowych, kodów IML i innych systemów do monitorowania pojemników i oznaczania zawartości.

 

Dane techniczne:

  • Wymiary zewnętrzne: 600 x 400 x 320 mm
  • Wymiary wewnętrzne: 555 x 367 x 294 mm
  • Wysokość po złożeniu: 90 mm
  • Objętość: 60 litrów
  • Waga: 3,7 kg
  • Waga wypełnienia pojemnika: 25 kg
  • Max. waga w stosie: 200 kg

 

Dowiedz się więcej o Georg Utz

 

Źródło: Georg Utz