Firmy IMCO Recycling i Commonwealth Industries ogłosiły zawarcie ostatecznego porozumienia w sprawie fuzji. Fuzja umożliwia stworzenie zintegrowanej pionowo firmy zajmującej się recyklingiem aluminium i produkcją blachy z wiodącą pozycją na rynku i rocznym przychodem w wysokości 2 miliardów USD.

Zarząd, który ma kierować firmą powstałą w wyniku połączenia, wnosi ze sobą ogromne doświadczenie i udokumentowane sukcesy w zwiększaniu przychodu udziałowców.

Firmy IMCO Recycling Inc. (NYSE: IMR) i Commonwealth Industries, Inc. (NASDAQ/NM: CMIN) ogłosiły, że zawarły ostateczne porozumienie w sprawie fuzji, która umożliwia stworzenie zintegrowanej pionowo firmy zajmującej się recyklingiem aluminium i produkcją blachy. Tak strategicznie połączone firmy będą osiągać roczny przychód około 2 miliardów USD (w oparciu o dane z ostatnich dwunastu miesięcy), zatrudniać 3 600 pracowników, posiadać 34 zakłady produkcyjne na całym świecie, wiodącą na świecie pozycję w recyklingu aluminium, wiodącą w Ameryce Północnej pozycję w produkcji blachy aluminiowej oraz wiodącą w Stanach Zjednoczonych pozycję w recyklingu cynku.

Źródło informacji: Business Wire
Źródło: ''