W wyniku przejęcia dziewięć miesięcy temu firmy LINPAC Allibert przez podmiot kontrolujący SAS o nazwie One Equity Partners (OEP), od stycznia 2013 roku obydwie firmy przyjęły nową nazwę - Schoeller Allibert.

Od teraz, dzięki poszerzeniu gamy dostępnych opakowań obydwu firm, klienci zyskają dodatkowe korzyści. Poza największą na rynku ofertą rozwiązań z zakresu opakowań transportowych z tworzyw sztucznych, firma Schoeller Allibert wykorzysta połączony potencjał koncentrując się na swojej filozofii o nazwie 360° full service, w ramach której wspiera klientów na każdym etapie procesu pakowania – poczynając od wstępnej analizy kosztów logistycznych, poprzez dostosowane do indywidualnych potrzeb, projektowanie i produkcję, wynajem i pooling oraz recykling.

Eric De Bokx, Dyrektor Generalny Schoeller Allibert, wyjaśnia: „Od momentu przejęcia dokonanego przez OEP w marcu 2012 roku, firmy LINPAC Allibert i Schoeller Arca Systems działały jako firmy siostrzane. Obydwa podmioty doskonale się uzupełniają, dlatego racjonalnym posunięciem było nadanie im wspólnej nazwy, dzięki czemu nie tylko połączą swoje siły, wiedzę oraz innowacyjne produkty, lecz również nazwy, tworząc tym samym światowego lidera na rynku zwrotnych opakowań transportowych. Teraz nasi klienci zyskali dostęp do poszerzonej gamy produktów oraz zoptymalizowanych mocy wytwórczych.

„W czasach, gdy logistyka i transport są niezwykle istotne i gdy wszystkie towary transportowane są w opakowaniach, musimy zmniejszać wpływ na środowisko spowodowany zużytymi opakowaniami. W wyniku tego zjawiska użycie zwrotnych opakowań transportowych gwałtownie rośnie i w obecnym kształcie firma Schoeller Allibert jest w stanie lepiej pomóc swoim klientom działającym w różnych branżach na całym świecie znaleźć system odpowiedni do ich działalności. Poza poszerzeniem oferty na obecnych rynkach, działając w ramach jednej grupy przy wsparciu naszych udziałowców - OEP i Schoeller Industries (SI) - nasze innowacyjne produkty i systemy będziemy mogli wprowadzać w nowych sektorach.

„Nie jesteśmy jedynie dostawcą opakowań zwrotnych z tworzywa sztucznego - dzięki filozofii 360° full service, Schoeller Allibert jest w stanie zająć się każdym etapem procesu pakowania, pomagając klientom zredukować poziom emisji, obniżyć koszty logistyczne opakowań oraz usprawnić łańcuch dostaw.”

Firma Schoeller Allibert stała się największym na świecie producentem opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych do transportu materiałów. Jej siedziba znajduje się w Holandii i posiada ponad 40 zakładów produkcyjnych i przedstawicielstw handlowych praktycznie we wszystkich krajach Europy, na kontynencie amerykańskim i w Azji. W jej ofercie znajdują się duże i małe pojemniki składane, pojemniki typu IBC, palety plastikowe, pojemniki sztaplowano-gniazdowane oraz wózki dolly i pokrywy. Oferta składa się z legendarnych już tac serii Maxinest, opakowań Maxipac oraz Magnum Optimum. Ponadto oferujemy systemy dostosowane do indywidualnych potrzeb dla konkretnych klientów i segmentów rynku.

Eric De Bokx dodaje: „Podstawą naszej działalności są nieustanne innowacje a teraz firma Schoeller Allibert posiada największe centrum badawczo-rozwojowe w całej branży. Dzięki prowadzonym pionierskim badaniom nasi klienci zyskają gwarancję, że są jak najlepiej przygotowani na wyzwania jutra. W dzisiejszym konkurencyjnym świecie, korzyści płynące z dobrze skonstruowanego opakowania szybko przekładają się na wyższą wydajność i wymierne oszczędności w łańcuchu logistycznym. Firma Schoeller Allibert przyczyniła się do powstania wielu innowacji w dziedzinie systemów opakowań plastikowych.”

Marka Schoeller Allibert łączy w sobie 60 lat doświadczeń firm LINPAC Allibert i SAS w dziedzinie opakowań i logistyki na wielu rynkach, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, produkcji napojów, chemicznym i farmaceutycznym, transportu substancji ciekłych, przetwórstwie żywności i rolnictwie, handlu detalicznym oraz recyklingu i utylizacji odpadów.

Więcej informacji na stronie www.schoellerallibert.com

Formalnie nazwa Schoeller Allibert zacznie być wykorzystywana przez Spółkę po zakończeniu procesu rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym.