Wydrukowanie projektu instalacji wentylacyjnej dla kilkupiętrowego budynku oraz wykonanie jego kopii to – dzięki inwestycji w ploter Océ PlotWave300 – dla firmy Geodezyjne Urządzanie Terenów (GUT) z Zielonki pod Warszawą zadanie do wykonania. I choć pewnie zlecenie nie należało do najłatwiejszych, to GUT poradził sobie z nim znakomicie.

Podobnie rzecz się ma z innymi zleceniami, jakie firma wykonuje dla swoich klientów – GUT realizuje różnorakie prace z zakresu geodezji i kartografii (m.in. mapy do celów projektowych, mapy prawne, dokumenty związane z podziałami, uzgodnieniami, wytyczeniami i inwentaryzacjami, obsługą budów i inwestycji oraz innymi nietypowymi zleceniami z tego zakresu). Niemal od początków swojej działalności wykorzystuje w tym celu urządzenia Océ. Od niedawna świadczy także usługi w zakresie skanowania, kopiowania i drukowania wielkoformatowego. Obsługuje przede wszystkim powiat wołomiński i Warszawę, choć zdarzają się jej prace na terenie całej Polski. Wykonuje zlecenia dla osób indywidualnych, deweloperów, instytucji, organów administracji samorządowej. GUT posiada także certyfikat dostępu do materiałów ściśle tajnych, stąd wykonuje również prace z tego zakresu.

Od jakiegoś czasu wykonywaliśmy coraz więcej prac związanych ze skanowaniem, kopiowaniem i drukowaniem dla geodetów, projektantów, wykonawców – mówi Robert Gut, który wraz z Mieczysławem Gut jest właścicielem firmy. - Wygenerowało to potrzebę zakupu szybkiego czarno-białego urządzenia laserowego. Nasz wybór padł na Océ PlotWave300. I choć urządzenie pracuje w firmie od niedawna, szybko okazało się, że zakup był słuszny. Nasi klienci zwracają przede wszystkim uwagę na szybkość kopiowania i duży bufor pamięci, jaki posiada ten ploter. Nawet w przypadku kilku czy kilkunastu stron dużego formatu puszczonych do skanowania, maszyna drukuje szybko i bez pomyłek. Posiada ponadto bardzo rozbudowane funkcje sieciowe, co ułatwia nam pracę i przyspiesza jeszcze bardziej obsługę zlecenia. Klienci mogą bowiem np. przesyłać prace do realizacji bezpośrednio na maszynę poprzez Internet, co oszczędza ich czas. Mogą też – jeśli tak im wygodniej - przyjść do nas i wydrukować swoje prace bezpośrednio z napędu typu pendrive. Dlatego wykorzystujemy tę maszynę przede wszystkim usługowo. W swojej działalności geodezyjnej korzystamy natomiast z pozostałych maszyn Océ, jakie znajdują się w naszym parku maszynowym.
A jest ich tu sporo. GUT to niewielka firma rodzinna. Swoją działalność rozpoczęła pod koniec lat dziewięćdziesiątych od geodezji i także dziś jest to jej wiodąca działalność. Od wielu lat współpracuje z Océ. Pierwszy ploter, który zakupiliśmy w tej firmie – mówi Robert Gut - pracował u nas wiele lat. Zastąpiliśmy go kolejnymi modelem - Océ CS 2044. Mamy ponadto dwa skanery Océ CS 4031 i Océ CS 4336 S, więc w ciąg tych inwestycji w naturalny sposób wpisał się najnowszy ploter - Océ PlotWave 300. Po raz kolejny zdecydowaliśmy się na urządzenie tej firmy, ponieważ współpracujemy z nią od dawna i współpraca ta zawsze do tej pory układała się dobrze, zarówno jeśli chodzi o zakup sprzętu i części eksploatacyjnych jak też w zakresie obsługi serwisowej. To fachowa i profesjonalna firma. Może nie najtańsza, ale nigdy się na niej nie zawiedliśmy. O naszym zakupie zdecydowała też promocja na tę maszynę, którą jakiś czas temu zaoferowała firma Océ.
W parku maszynowym GUT pracują ponadto dwa tachimetry marki Pentax i Topcon. Jako pierwsza firma w powiecie wołomińskim GUT zakupił w ubiegłym roku w pełni robotyczną stację pomiarową - tachimetr Topcon QS A, która pozwala na pomiary w trybie jednoosobowym. Posiada też dwa odbiorniki GPS GNSS marki Topcon (model GR-3), dwie kserokopiarki (czarno-białą i kolorową) oraz inny drobny sprzęt. Jednak - co podkreśla właściciel firmy - Océ PlotWave300 to najszybsza maszyna w jej parku sprzętowym: Zapewnia ona rewelacyjną jakość, zachęcamy więc naszych klientów do realizacji u nas większej ilości zleceń, ze względu na poszerzone portfolio naszych usług, które możemy teraz świadczyć za pomocą tego plotera. Już po pierwszych tygodniach pracy z Océ PlotWave300 widzimy, że nasi zleceniodawcy odnoszą się do tej maszyny bardzo pozytywnie.


Dodatkowe informacje na temat firmy Océ Poland Ltd. Sp. z o.o.:
Océ Poland Ltd. Sp. z o.o.
Ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 7, 02-366 Warszawa
Tel. 022 500 21 00
Fax 022 500 21 10
E-mail: Rafal.Osiekowicz@oce.com.pl
http://www.oce.com.pl

Opracowanie informacji:PAI
Źródło: ''