Najnowsze maszyny wiążące firmy Mosca, wyposażone w zaawansowane technologicznie rozwiązania wyróżnia symbol ‘GET inside’, czyli „Green Efficiency Technology inside“ (tłum. efektywna technologia ekologiczna).

GET inside - SYMBOL zaawansowanej technologii


Każde urządzenie z tym symbolem, które opuszcza fabrykę w Waldbrunn, musi spełnić szereg kryteriów. W zależności od obszaru zastosowania, maszyny posiadające logo ‘GET inside’ powinny:

- być wyposażone w agregat SoniXs,
- posiadać trwałe napędy bezpośrednie,
- zawierać elektryczne systemy zastępujące mało efektywną i wymagającą częstego serwisowania
pneumatykę,
- pracować z ekologicznymi taśmami PET.
Szybko i bezpiecznie dzięki falom ultradźwiękowym


Zintegrowany agregat SoniXs, który do złączenia końców taśmy zamiast gorącej grzałki używa sonotrody, przynosi konkretne zyski ekonomiczne. Urządzenia ultradźwiękowe nie wymagają nagrzewania, a energia pobierana jest tylko podczas samego łączenia taśmy. Dodatkowo agregaty wyposażone w sonotrodę pozwalają uzyskać większą częstotliwość cyklów i pracują nawet o połowę dłużej w porównaniu do maszyn wyposażonych w tradycyjne grzałki, a koszt ich serwisowania spada w nawet o 80%. Ponadto zgrzewaniu ultradźwiękowemu towarzyszy bardzo niska emisja oparów. Opatentowany przez Mosca, zaawansowany technologicznie agregat ultradźwiękowy łączy wydajność z ekologią.

Trwałe i nie wymagające częstej konserwacji napędy

Od początku lat 90-tych w agregatach Mosca stosowane są trwałe napędy bezpośrednie, które nie tylko minimalizują konieczność przeprowadzania skomplikowanych napraw serwisowych, ale gwarantują także stabilną pracę maszyny. Dzięki wysokiej wydajności napędy bezpośrednie są bardzo oszczędne.

Elektronika zamiast pneumatyki

Firma Mosca coraz częściej zastępuje napędy pneumatyczne i hydrauliczne, które wymagają dużego zużycia energii, systemami elektrycznymi. Wytwarzają one między innymi siłę docisku w prasach pakujących oraz podkładają ochronne narożniki podczas wiązania tektury falistej. Dzięki zastosowaniu elektroniki, maszyny wiążące pracują szybko, pewnie i energooszczędnie minimalizując zużycie surowców naturalnych.

Przyjazne dla środowiska taśmy wiążące


Zielone taśmy PET Mosca są w 100% produkowane ze zutylizowanych butelek a zużyte taśmy PET zostają poddane procesowi recyklingu. W fabryce taśmy Mosca w Muckental, jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie, wykorzystywana jest energia uzyskiwana z zainstalowanych na dachu paneli solarnych. Zgodnie z danymi firmy Interseroh, zajmującej się gospodarowaniem odpadami i recyklingiem, zastosowanie odzyskanych materiałów do produkcji taśmy zmniejsza emisję CO2 nawet o 85%. Oszczędność w ciągu roku wynosi tyle samo, co roczna ilość CO2 przefiltrowana przez las powierzchni 500 ha.Docelowo wszystkie produkowane przez firmę Mosca produkty powinny spełniać kryteria wymagane do uzyskania oznakowania 'GET inside'.


http://pl-pl.mosca.com/
Źródło: ''