Wspólne wystąpienie uznanych producentów koncentratów barwiących i dodatków specjalnych do tworzyw sztucznych: Global Colors Polska S.A., Plastika Kritis S.A z Grecji., Senkroma z Turcji, oraz Romcolor z Rumuni podczas Targów „K” w Düsseldorfie pozwoliło po raz pierwszy w jednym miejscu zaprezentować międzynarodową grupę o nazwie GLOBAL COLORS.

W dniach 25.10.- 01.11.2001 r. w nowoczesnym centrum targowym w Düsseldorfie odbyły się 15 Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Gumy „K” 2001. Odbywające się co trzy lata, są największą imprezą wystawienniczą dotyczącą tworzyw sztucznych w Europie. W 17 halach zaprezentowało się prawie 3000 wystawców z całego świata, w tym większość z Europy. Wystawcy na swoich stoiskach przeżywali prawdziwe oblężenie, gdyż pojawiło się ponad 230 000 odwiedzających. Olbrzymie zainteresowanie nadało oczywiście tej światowej imprezie wielkie znaczenie i pozwoliło na wysoką ocenę.

Polski lider w produkcji koncentratów - Global Colors Polska S.A. połączył swe wystąpienie z prezentacją międzynarodowej grupy - Global Colors. Podczas ośmiu dni trwania targów, na stoisku właściciela grupy - Plastiki Kritis S.A., można było szczegółowo zapoznać się z bogatą ofertą kolorystyczną oraz różnorodnością dodatków specjalnych. Zainteresowanie ofertą wśród potencjalnych klientów było bardzo duże. Stoisko grupy odwiedziły setki osób, czego efektem jest. między innymi nawiązanie korzystnych kontaktów z przedsiębiorstwami z Europy Środkowej i Wschodniej - co szczególnie cieszy, gdyż te rynki należą do szczególnie trudnych. Przedstawiciele spotkali się również z wieloma dotychczasowymi odbiorcami zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Udział w tak prestiżowej imprezie wystawienniczej, przyniósł Global Colors Polska S.A. dużą satysfakcję. Firma odniosła sukces marketingowy, który teraz po powrocie do Polski będzie sukcesywnie rozwijać. W szczególności dynamiczny rozwój doboru kolorów na życzenie klientów, w której to dziedzinie stwierdzono największe zainteresowanie. Pewne jest, że nowocześnie wyposażone laboratorium oraz fachowy personel sprosta wszystkim oczekiwaniom Klientów.

Global Colors Polska S.A. oczywiście myśli już o kolejnych targach. Pragnie prezentować swoje produkty również podczas polskich renomowanych imprez w Warszawie- PTS, Kielcach - Plastpol, Poznaniu - Taropak oraz w Düsseldorfie podczas następnej edycji za trzy lata.
Źródło: ''