Grecki producent opakowań, grupa Maillis, kupił 100 proc. udziałów w spółce Marflex, będącej jednym z największych w Polsce producentów folii do pakowania palet i reklamowych toreb foliowych z nadrukiem. Maillis chce w przyszłym roku podwoić produkcję zakładu.

- Dotychczas sprzedawaliśmy Polsce folię importowaną z Grecji, teraz skupimy się na krajowej produkcji. Już w 2001 r. chcemy ją podwoić - wyjaśnia Jacek Kowalczyk, dyrektor ds. sprzedaży działającej od trzech lat polskiej spółki greckiego inwestora MJ Maillis Polska. Produkcję w Polsce umożliwi greckiej grupie kupno 100 proc. udziałów rodzinnej spółki Marflex, jednego z największych w kraju dostawców folii stretch do pakowania ładunków na paletach.

Marflex w ostatnich latach przekształciła się z niewielkiego rzemieślniczego zakładu w sporą firmę, która w 1999 r. zatrudniała 120 osób przy sprzedaży w wysokości 50 mln zł.

Rocznie Marflex produkuje ok. 14,5 tys. ton folii (krajowa produkcja sięga ok. 24 tys. ton), z czego 30 proc. wysyła na eksport do państw Europy Środkowej i Wschodniej. Spółka jest też jednym z większych producentów reklamowych toreb foliowych z nadrukiem (ok. 85 mln sztuk rocznie) i świadczy usługi drukarskie.

Jak ocenia Adam Guz, doradca finansowy zarządu Marfleksu, w tym roku, nawet bez dodatkowych inwestycji, przychody spółki powinny wzrosnąć do ok. 90 mln PLN. Tymczasem grecki inwestor, Maillis zamierza jeszcze we wrześniu zacząć instalację nowych linii produkcyjnych i w 2001 r. zwiększyć produkcję folii do 28 tys. ton. Nowy właściciel ma przejąć także wszystkich pracowników spółki.