IFANTIS SA jest jednym z największych zakładów mięsnych w Grecji. W skład całej grupy wchodzi kilka firm spożywczych działających w pięciu głównych sektorach rynku: mrożonkach, wyrobach piekarniczych, świeżym makaronie, serach i, oczywiście, w wędlinach i wędzonkach, które stanowią najważniejszą część jej działalności.

Greckie zakłady mięsne Ifantis wykorzystują zalety nowych folii Cryovac® Darfresh® z nadrukiem
Od samego początku Ifantis inwestuje w nowe technologie, aby jak najlepiej zaspokajać potrzeby konsumentów. Największe znaczenie dla firmy ma to, aby oferowane przez nią produkty miały najwyższą jakość i były doskonałe. Dzięki temu Ifantis stał się jedną z największych w Grecji firm w branży mięsnej. Wyroby marki Ifantis zaspokajają gusta nawet najbardziej wymagających konsumentów, a firma potwierdza ten fakt swoim sloganem reklamowym: “Wybierając Ifantis, wybierasz jakość”.Jak skutecznie wyróżnić swoje produkty na sklepowej półce

Strategia handlowa i marketingowa firmy Ifantis zakłada zróżnicowanie oferty produktowej i innowację. To skłoniło ją do wybrania w latach 90. oryginalnego opakowania próżniowego Darfresh® z efektem “skin” firmy Sealed Air Cryovac. Tą metodą pakowane są wędliny w systemie Case-Ready w porcjach detalicznych. Teraz, podążając za nowoczesnym trendem w kierunku atrakcyjnych wizualnie, przykuwających uwagę konsumentów opakowań, firma zastosowała najnowsze folie Cryovac® Darfresh® z nadrukiem.

Decyzję o wprowadzeniu nowych opakowań podjęto z myślą o rosnących wymaganiach klientów. Chociaż firma czerpie liczne korzyści z systemu pakowania Darfresh® już od ponad dziesięciu lat, zastosowanie innowacyjnych folii z nadrukiem daje jej znaczną przewagę rynkową, Nowe opakowanie oferuje to, czego oczekują konsumenci: atrakcyjny, nowoczesny wygląd, produkty, które dłużej pozostają świeże, i wygodę użytkowania. Do efektownego, przyciągającego uwagę opakowania Darfresh® z nadrukiem Ifantis wybrał prosty, minimalistyczny design, który wzmacnia komunikację marki i podkreśla ogólny wygląd produktu.

Spełniona obietnica: Atrakcyjne opakowanie

W styczniu 2009 roku firma Sealed Air dostarczyła dla firmy Ifantis pełny system pakowania Darfresh® składający się z folii Cryovac® z nadrukiem – górnej Darfresh® TP055 i dolnej Darfresh® RSW03X00 w kolorze białym – wraz ze specjalistyczną maszyną Darfresh® R272, etykieciarką i drukarką termiczną. Sealed Air wspierał wdrożenie nowego rozwiązania, oferując szeroką gamę usług profesjonalnych, w tym: szkolenie z aplikacji, opracowanie designu (z różnymi propozycjami wzorów), zadruk folii i instalację maszyn (wraz z integracją z etykieciarką i drukarką termiczną). Dodatkowo wszystkie etapy wdrożenia tego systemu wspierały burze mózgów i pomoc przedstawicieli handlowych firmy Sealed Air.

Dobrze znany w handlu detalicznym system pakowania próżniowego Darfresh® z efektem “skin” firmy Sealed Air jest od dawna kojarzony z wysoką wartością i wyjątkową jakością produktów spożywczych. Atrakcyjne opakowanie podkreśla ich jakość premium, eksponując je w punkcie sprzedaży i sprawiając, że wyróżniają się spośród oferty konkurencji. Nie pozostawia żadnych wątpliwości, że jego zawartość jest bardziej wyrafinowana niż inne produkty, co uzasadnia też wyższą cenę.

Wielki sukces w handlu detalicznym i wśród konsumentów

Nowa seria produktów firmy Ifantis jest dostępna w największych sieciach handlowych w całej Grecji. Detaliści zyskali dzięki nowemu opakowaniu wiele korzyści. Przede wszystkim, folie Darfresh® z nadrukiem nadają wędlinom Ifantis unikalny wygląd – świeży i atrakcyjny wizualnie, i wyróżniają je na tle innych produktów w bardziej konserwatywnych opakowaniach. Tak zapakowane wyroby można w nowoczesny sposób eksponować w punkcie sprzedaży, np. w pozycji pionowej, co oznacza efektywniejsze wykorzystanie powierzchni sprzedażowej, ale też niższe koszty logistyki. Nie bez znaczenia jest także długi okres trwałości (w zależności od produktu – od 16 dni do 8 tygodni). Poza tym, tego rodzaju opakowanie stwarza szerokie możliwości w zakresie promocji, stanowiąc doskonałe medium do komunikowania się z konsumentem.

Również kupujący okazali wielki entuzjazm w stosunku do nowego opakowania. Szczególnie docenili w nim atrakcyjny efekt „drugiej skóry”, wygodę związaną z łatwym otwieraniem, długi okres trwałości i bezpieczeństwo. W drugiej połowie 2008 roku Ifantis przeprowadził ogólnokrajowe badanie rynku, które wykazało, że konsumenci oczekują opakowania o atrakcyjnym wyglądzie, wyróżniającego je spośród innych produktów i łatwego do zapamiętania i rozpoznania na sklepowych półkach. A opakowanie Darfresh® z nadrukiem z pewnością spełnia wszystkie te kryteria.

Profesjonalizm i strategiczna współpraca z dostawcą

“Dla nas Sealed Air Cryovac to nie tylko dostawca, ale też profesjonalny partner strategiczny. Dlatego nasza współpraca układa się doskonale już od ponad 15 lat” – powiedział dyrektor zarządzający firmy Ifantis. – „Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Kiedy zamierzamy wprowadzić nowy produkt, po prostu dzwonimy do przedstawicieli marki Cryovac®, a reszta dzieje się sama”.

WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE IFANTIS

Grupę spożywczą Ifantis tworzy kilka firm działających w pięciu obszarach biznesowych: przetwory mięsne, mrożonki (hamburgery, klopsiki, pizza itp.); tradycyjne sałatki greckie; wyroby piekarnicze (croissanty, bułki i in.) oraz świeży makaron (tagliatelle, rigatoni, ravioli, tortellini). W skład portfolio produktów firmy, liczącego w sumie około 500 produktów, wchodzi także tradycyjny grecki ser feta wyrabiany z mleka owczego i koziego. W skład grupy wchodzą następujące firmy spożywcze:

- Ifantis Romania dystrybuująca szeroką gamę kiełbas i innych wyrobów;
- The Luncheon Meat Evrou – firma produkująca wędliny, nabyta przez Ifantis w 1998 roku, jeden z liderów tego sektora rynku z wysoką wydajnością produkcji sięgającą 9 tysięcy ton wyrobów rocznie;
- Baker SA produkująca mini croissanty i bułki;
- Buon Apetito produkująca różne rodzaje świeżego makaronu;
- Certyfikowany ser feta firmy Ifantis jest produkowany w nowoczesnym zakładzie ze świeżego, miejscowego mleka owczego i koziego.

Firma zatrudnia 865 pracowników. W 2008 roku jej obroty osiągnęły 108 milionów euro, co oznacza utrzymanie 10% wzrostu. Produkty są dystrybuowane w całej Grecji, a także w Bułgarii, Rumunii, na Cyprze, Malcie oraz w Turcji, Słowenii i w Niemczech. Grupa prowadzi 3 zakłady przetwórstwa mięsnego (w tym jeden w Bukareszcie), jeden zakład produkcyjny, fabrykę sera feta, a ponadto zarządza 13 centrami dystrybucji.

Firma realizuje intensywne kampanie reklamowe promujące markę Ifantis, przede wszystkim w telewizji, ale także w radio. Regularnie prowadzi działania promocyjne, takie jak degustacje w punktach sprzedaży, a jednocześnie organizuje seminaria edukacyjne dla przedstawicieli branży gastronomicznej i handlu detalicznego na temat produktów Ifantis i ich zalet.

WIĘCEJ INFORMACJI O SYSTEMIE PAKOWANIA CRYOVAC® DARFRESH®

System pakowania próżniowego Cryovac® Darfresh® z efektem ścisłego przylegania typu “skin” (Vacuum Skin Packaging - VSP) obejmuje szeroką gamę górnych i dolnych folii o właściwościach barierowych. Gwarantuje on najwyższe bezpieczeństwo i hermetyczność zgrzewów. Wyjątkowy efekt „drugiej skóry”, dokładnie dopasowujący się do naturalnego kształtu produktu, dostarcza konsumentom opakowanie o wyróżniającym się, atrakcyjnym wyglądzie. Inne zalety to: możliwość pionowej ekspozycji na półce dzięki temu, że opakowania te są odporne na wycieki, oraz świetnie zachowany smak mięsa.

Folie Cryovac® Darfresh® mają możliwość umieszczenia na nich nadruku, co pozwala na skuteczniejsze przekazanie informacji o produkcie i stwarza lepsze możliwości brandingu. Oferta systemu Cryovac® Darfresh® obejmuje także liczne innowacje, np.: górna folia z nadrukiem do produktów o niskim profilu, dolne folie piankowe, funkcje łatwego otwierania i łatwego zdejmowania folii dla większej wygody konsumentów, łatwo odchodząca folia Cryovac Darfresh® umożliwiająca przywrócenie w pełni naturalnej barwy mięsa oraz folie do stosowania w mikrofali.

WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE SEALED AIR

Cryovac®, Darfresh® i Packforum® to zarejestrowane znaki handlowe firmy Cryovac Inc., należącej do Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1 000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3,000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''