Firma SCA Packaging North America zaproponowała pianki biodegradowalne pod nazwą Green Cell. Mogą być one wykorzystywane jako opakowania ochronne.

Nowe pianki ochronne są całkowicie biodegradowalne. Surowce do ich wytwarzania to kukurydza oraz olej sojowy. Pianki Green Cell mają charakterystyki użytkowe zbliżone do pianek PE oraz pianek poliuretanowych. Mają również właściwości antystatyczne.

Lekkość, dobre właściwości izolacyjne, elastyczność, niska ścieralność, możliwość wielokrotnego użytku i łatwość użycia − oto esencjonalna charakterystyka pianek tworzywowych stosowanych dotychczas jako opakowania ochronne. Na rynku dominuje pianka polietylenowej, której używa się do pakowania produktów wymagających specjalnego zabezpieczenia. Jest chemicznie obojętna, dzięki czemu nie ma ryzyka reakcji z towarem. Chroni przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu i przenoszenia delikatnych produktów.

Ponieważ składa się z wielu zamkniętych komórek, zapewnia optymalną ochronę przed zarysowaniem powierzchni. Wykorzystuje się ją do zabezpieczania sprzętu RTV i AGD, podzespołów elektronicznych i układów scalonych, szkła i wyrobów ceramicznych, produktów rolnych i ogrodniczych, mebli i elementów drewnianych, części samochodowych, a w przemyśle owocowo-warzywnym do pakowania owoców i butelek. Znajduje również zastosowanie w przemyśle budowlanym.

Źródło: SCA Packaging North America - www.scanorthamerica.com
Źródło: ''