Nowym prezesem Zarządu Grupy Azoty S.A. został dr Wojciech Wardacki. Powołała go na tę funkcję na posiedzeniu 16 grudnia 2016 r. Rada Nadzorcza Grupy odwołując tym samym dotychczasowego prezesa Zarządu Mariusza Bobera.

Grupa Azoty z nowym prezesem

Powyższe uchwały weszły w życie z dniem ich podjęcia. Były prezes zarządzał Grupą Azoty od lutego tego roku. 

Nowy prezes Grupy Azoty, 56-letni Wojciech Wardacki może się poszczycić wieloletnim doświadczeniem w przemyśle chemicznym. Zasiadał on zarówno w zarządach jak i radach nadzorczych spółek tej branży. Był m.in. prezesem Zarządu Zakładów Chemicznych Zachem S.A., członkiem Zarządu Ciech S.A. Od kwietnia br. jest prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Był również członkiem rad nadzorczych takich przedsiębiorstw, jak: PKP S.A., Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych, Zakłady Chemiczne Zachem S.A. oraz Grupa Azoty Police. Od lutego tego roku przewodniczy Radzie Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska S.A.

Prezes Wardacki ukończył Uniwersytet Szczeciński, gdzie był również adiunktem w Instytucie Ekonomiki Transportu. Na uczelni tej zdobył on także tytuł doktora nauk ekonomicznych. Był stypendystą w Instytucie Transportu Uniwersytetu Kolońskiego oraz wykładowcą Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie. Pełnił funkcję posła na Sejm I kadencji.

- „Zarządzanie nie zna pojęcia rewolucji. Jako zadanie stawiam sobie dokończenie pełnej integracji Grupy, do której wchodzą cztery firmy, zachowując ich niezależność oraz umocnienie jej pozycji na rynku” - zapowiedział nowo powołany prezes.

Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

 

dr Wojciech Wardacki

dr Wojciech Wardacki

 

Źródło: Grupa Azoty