Grupa CANPACK, prowadząca działalność w branży opakowań od ponad 25 lat, otwiera nowe inwestycje w Indiach i Rumunii, umacniając tym samym swoją pozycję na międzynarodowym rynku.

Grupa CANPACK kontynuuje ekspansję zagraniczną


Grupa CANPACK, globalny producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego, a także butelek i zamknięć koronowych, stale umacnia swoją międzynarodową pozycję. W ciągu tygodnia Grupa zainaugurowała greenfieldową fabrykę aluminiowych puszek napojowych w Nuh, w Indiach (26 października) oraz drugą linię produkcyjną w Bukareszcie (30 października).  

- „W ostatnich latach Grupa CANPACK konsekwentnie umacnia swoją pozycję na międzynarodowym rynku opakowań. Rosnący popyt na w pełni recyklowalne opakowania aluminiowe, a także prognozy wskazujące na znaczący potencjał wzrostu rynków w Indiach i Rumunii, wpłynęły na decyzję o rozszerzeniu działalności w tych krajach. Jest to również odpowiedź na potrzeby naszych globalnych klientów. Obie inwestycje nie tylko zwiększyły zdolności produkcyjne Grupy, ale także wzmocniły naszą pozycję na rynku opakowań napojowych w Europie i Azji. Decyzje o inwestycjach podjęliśmy mając na uwadze zrównoważony rozwój naszej firmy w perspektywie długoterminowej” – powiedział Herman Nicolaas Nusmeier, Prezes Zarządu CANPACK. 

Grupa CANPACK zainwestowała blisko 120 mln euro w oba nowe przedsięwzięcia, które znacząco zwiększają jej zdolności produkcyjne oraz oferują szeroki asortyment przyjaznych, w pełni recyklowalnych i bezpiecznych opakowań wysokiej jakości. Dodatkowo nowe inwestycje mają istotny wpływ na wzrost zatrudnienia – w obu lokalizacjach utworzonych zostało ponad 240 miejsc pracy. 

W ostatnich latach rosnące zaufanie klientów oraz zapotrzebowanie na produkty firmy zwiększyły plany inwestycyjne Grupy CANPACK, co zaowocowało kolejnymi projektami. W ciągu ostatnich trzech lat firma uruchamiała po dwie fabryki rocznie i dziś prowadzi operacje w 18 krajach, sprzedając swoje wyroby łącznie do ponad 100 krajów na całym świecie.

CANPACK podkreśla swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, koncentrując się na rozwiązaniach mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz społeczności lokalne wszędzie tam, gdzie prowadzi swoją działalność. Zarówno fabryka CANPACK w Bukareszcie, jak i nowy zakład produkcyjny CANPACK w Indiach są zaangażowane w działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu oraz oszczędności wody, energii i surowców.

Grupa CANPACK kontynuuje ekspansję zagraniczną

Grupa CANPACK kontynuuje ekspansję zagraniczną


O Grupie CANPACK

Grupa CANPACK, z siedzibą w Krakowie, jest globalnym producentem aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz butelek i zamknięć koronowych. Firma zatrudnia ponad 6 500 osób na całym świecie i prowadzi operacje w 18 krajach. CANPACK, jako firma odpowiedzialna społecznie i opierająca swoje działanie na zasadach zrównoważonego rozwoju, aktywnie angażuje się w inicjatywy z zakresu wspierania lokalnych społeczności, ochrony środowiska oraz sponsoringu sportu młodzieżowego. 

 

Dowiedz się więcej na temat Grupy CANPACK

 

Źródło: Grupa CANPACK