Grupa CANPACK, producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego, butelek szklanych oraz zamknięć koronowych, został sponsorem drugiej edycji międzynarodowego festiwalu filmów ekologicznych Kraków International Green Film Festival. Firma chętnie wspiera lokalne społeczności, aktywnie angażując się w inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i promocji recyklingu.

Grupa CANPACK sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych

Podczas Kraków International Green Film Festival, który odbędzie się na Bulwarze Czerwieńskim obok Wawelu w dniach 18-25 sierpnia, zaprezentowanych zostanie około 80 filmów dokumentalnych, fabularnych oraz animacji o tematyce ekologicznej. W ramach wydarzenia zorganizowany zostanie konkurs dla młodych twórców. Ich zadaniem będzie przygotowanie filmu o tematyce związanej z recyklingiem puszek aluminiowych.

- Bardzo cieszymy się, że możemy być częścią tego wydarzenia, mającego dużą wartość edukacyjną i artystyczną. Kraków International Green Film Festival to ważna inicjatywa zwiększająca świadomość na temat ekologii. Jako producent aluminiowych puszek napojowych aktywnie wspieramy działania na rzecz efektywniej zbiórki i recyklingu aluminium – materiału, który może być przetwarzany w nieskończoność – podkreśla Marta Kopcik, Group Communications Manager w Grupie CANPACK. – Najlepszym przykładem jest nasze zaangażowanie w projekt Każda Puszka Cenna, którego celem jest promocja zachowań proekologicznych w zakresie recyklingu puszek po napojach.  

Grupa CANPACK przygotowała dla laureatów tegorocznej edycji Festiwalu wyjątkowe statuetki wykonane z przetworzonych puszek aluminiowych. Dodatkowo, uczestnicy biegu Zielona 5, inaugurującego wydarzenie, już po raz drugi zostaną wyróżnieni medalami wykonanymi specjalnie na tę okazję z aluminiowych wieczek do puszek. 

 

O Grupie CANPACK

Grupa CANPACK, z siedzibą w Krakowie, jest globalnym producentem aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz butelek i zamknięć koronowych. Firma zatrudnia około 8 000 osób na całym świecie i prowadzi operacje w 19 krajach. 

Więcej informacji na temat Grupy CANPACK i jej produktów znaleźć można na stronie internetowej: www.canpack.com

 

O inicjatywie „Każda Puszka Cenna”

Projekt „Każda Puszka Cenna” (ang. Every Can Counts) powstał w Wielkiej Brytanii, jako inicjatywa firm z branży aluminiowej. Jego działania polegają na edukacji konsumentów w zakresie recyklingu opakowań. Sukces na rodzimym rynku spowodował, że działania zostały szybko rozszerzone na inne kraje m.in. Francję, Austrię, Węgry, Rumunię, Grecję, Hiszpanię, a od 2017 roku również Polskę. Polska odsłona projektu Every Can Counts wdrażana jest przez Fundację na rzecz odzysku opakowań aluminiowych RECAL.

Więcej informacji na temat inicjatywy Każda Puszka Cenna znaleźć można na stronie internetowej: www.kazdapuszkacenna.pl

 

Źródło: Grupa CANPACK