Firma CANPACK, stanowiąca część Grupy CANPACK, wiodącego producenta aluminiowych puszek napojowych, kontynuując ekspansję zagraniczną, rusza z nową inwestycją w Czechach.

Grupa CANPACK z nową inwestycją w Czechach

CANPACK ma zamiar zainwestować w nową fabrykę aluminiowych puszek napojowych w Stříbřo, miejscowości położonej w kraju pilzneńskim w zachodnich Czechach. Zakład planuje uruchomić linię produkcyjną, która będzie obsługiwać moce produkcyjne należącego do Grupy Asahi browaru Plzeňský Prazdroj, właściciela marki Pilsner Urquell, oraz innych klientów w regionie. Nowa inwestycja zwiększy zdolności produkcyjne puszek aluminiowych CANPACK do około 25 miliardów puszek rocznie.

- Ten najnowocześniejszy zakład jest rezultatem wieloletniej, strategicznej współpracy Asahi i CANPACK. Wykorzystując nasz elastyczny model biznesowy, chcemy zaoferować browarowi Plzeňský Prazdroj oraz naszym licznym klientom w Europie innowacyjne i przyjazne środowisku opakowania, najwyższą jakość, a także doskonałość operacyjną, jednocześnie umacniając wizerunek marki oraz jej wpływ na satysfakcję konsumentów – podkreśla Stephen McAneny, Vice President i Chief Commercial Officer w CANPACK.

 

O Grupie CANPACK

Grupa CANPACK jest globalnym producentem aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz butelek i zamknięć koronowych. Firma, z siedzibą w Krakowie (Polska) zatrudnia około 8,000 osób na całym świecie i prowadzi operacje w 19 krajach. CANPACK jako firma odpowiedzialna społecznie i opierająca swoje działanie na zasadach zrównoważonego rozwoju, aktywnie angażuje się w inicjatywy z zakresu wspierania lokalnych społeczności oraz ochrony środowiska.

 

Dowiedz się więcej o Grupie CANPACK

 

Źródło: Grupa CANPACK