Grupa ERGIS, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo–Wschodniej, została laureatem VI edycji Ogólnopolskiego Rankingu Liderzy Eksportu. Grupa otrzymała dwie statuetki: w kategorii „Ekspansja” oraz w kategorii „Wielkość zainwestowanego kapitału za granicą 2008”.

Ranking, mający na celu promocję i popularyzację polskich firm, które efektywnie prowadzą działalność eksportową, wyłonił laureatów z etapu regionalnego, przeprowadzonego w poszczególnych województwach.

Organizatorem Ogólnopolskiego Rankingu Liderzy Eksportu jest Amadeus Art. Patronat honorowy nad rankingiem objęły Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Gospodarki.

„Grupa ERGIS systematycznie umacnia swoją pozycję w regionie środkowoeuropejskim. Jesteśmy dziś największym w naszej branży graczem w tym regionie, m.in. dzięki dokonanym przejęciom na rynku niemieckim. Nasza zdywersyfikowana oferta, dopasowana do potrzeb klientów, oraz obecność na najważniejszych rynkach regionu, pozwalają nam z optymizmem i pewnością patrzeć na dalszy rozwój Grupy. Jest nam niezmiernie miło, że Kapituła Rankingu Liderzy Eksportu także doceniła nasze osiągnięcia, i to po raz kolejny.” - komentuje Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu ERGIS-EUROFILMS SA.

ERGIS-EUROFILMS SA. powstał w wyniku zeszłorocznego połączenia giełdowego Eurofilms i jego inwestora branżowego ERGIS SA. Połączona firma jest największym na rynku polskim i wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem wyrobów z PVC: folii, granulatów, tapet i paneli boazeryjnych oraz parapetów. Oferta firmy obejmuje m.in. folie trwale zlaminowane z inną folią, papierem, włókniną, tkaniną itd. oraz folie drukowane, folie izolacyjne, folie opakowaniowe (w tym farmaceutyczne), wykładziny autobusowe, granulaty stosowane przez producentów kabli, panele elewacyjne (wewnętrzne i zewnętrzne), taśmy dylatacyjne, sztuczne skóry, tkaniny powlekane oraz ceraty i tapety (papierowe i winylowe). Ponadto, Spółka jest drugim co do wielkości na polskim rynku producentem folii stretch (rozciągliwej, stosowanej m.in. do owijania ładunków na paletach), producentem folii termokurczliwej PVC (służącej m.in. do pakowania produktów spożywczych) i taśm PET (służących do wiązania średnio ciężkich i ciężkich produktów i ładunków) oraz dystrybutorem folii BOPP (używanej głównie do produkcji opakowań).

Dodatkowe informacje o firmie dostępne także pod adresem www.ergis-eurofilms.eu
Źródło: ''