Pod koniec stycznia br. Grupa Kęty S.A. uruchomiła nowoczesny zakład mieszczący się na terenie spółki Alupol w Tychach. Produkowane w nim będą opakowania w oparciu o nową technologię druku fleksograficznego. Równocześnie została przeprowadzona instalacja i wdrożenie najnowszej wersji oprogramowania Nexus (Import + Processor + RIP), jak również sześciu stanowisk ArtPro.

Jest to wydarzenie tym bardziej godne uwagi, że jest to pierwsza instalacja, gdzie współpraca między działami obu firm (Kęty-Tychy) odbywać się będzie poprzez WebWay – oprogramowanie firmy ArtWork Systems, służące do bezpiecznej i oszczędnej komunikacji za pomocą sieci internetowej. W późniejszym czasie także klienci firmy będą mieli udostępniony program w celu przesyłania prac i zdalnej kontroli nad procesem.

Nowopowstały zakład fleksodruku wyposażony jest również w 8-kolorową drukarkę oraz przygotowalnię form drukowych, w skład której wchodzi laser wraz z urządzeniami pomocniczymi niezbędnymi do wykonywania płyt fotopolimerowych. Do obsługi tych urządzeń Kęty zatrudniły doświadczonych drukarzy. Inwestycja pozwoli Grupie Kęty S.A. zdobyć nowe obszary rynku i dostarczać opakowania dla branży koncentratów spożywczych (opakowania na płatki śniadaniowe, przyprawy ziołowe, mrożonki), artykułów higienicznych i chemicznych (zadrukowane folie polietylenowe do pakowania chusteczek higienicznych, pieluch oraz opakowania na proszki do prania oraz inne detergenty).
Źródło: ''