Grupa Plast – Box nieustannie dba o jakość relacji handlowych ze swoimi partnerami biznesowymi. Jednym z wieloletnich klientów, darzących zaufaniem produkty i usługi słupskiej spółki jest Grupa Henkel.

Od 10 lat spółka z Pomorza regularnie dostarcza okrągłe, głównie dziesięciolitrowe wiadra z nadrukiem offsetowym dla marki CERESIT do zakładu Henkel w Polsce. Wysoka jakość gotowych opakowań oraz bogata oferta Plast – Box SA sprawiły, że - od końca 2011 roku dotychczasowy zasięg współpracy obu firm uległ znacznemu rozszerzeniu. W efekcie dostawą opakowań dla zakładu firmy Henkel na Ukrainie zajmie się tym razem zlokalizowana w Czernihowie fabryka Plast – Box.

Relacje partnerskie Plast – Box SA oraz grupy Henkel mają długą tradycję. Od ponad dekady słupska spółka realizuje zamówienia dla firmy Henkel, dostarczając opakowania do zakładów koncernu ulokowanych na terenie kraju. Wznowienie po kilku latach przerwy dostaw również do zakładu Grupy Henkel na Ukrainie stwarza słupskiej spółce możliwość wykorzystania potencjału fabryki w Czernihowie oraz szerszego zaistnienia na ukraińskim rynku.

„Plast – Box SA do tej pory dostawy okrągłych dziesięciolitrowych wiader z nadrukiem offsetowym, dla marki CERESIT CT-16, realizował przede wszystkim z Polski. Od ubiegłego roku udało się włączyć do współpracy również zakład na Ukrainie. Kontrakt podpisany z Grupą Henkel w 2011 roku obejmował zamówienie na 40.000 pięcio- i dziesięciolitrowych opakowań zdobionych w technologii IML, przygotowanych przez ukraiński oddział grupy Plast – Box dla marek CT-50 i CT-51. W tym roku zawarliśmy kolejną umowę, na mocy której zakres pojemników dostarczanych przez zlokalizowaną w Czernihowie fabrykę grupy Plast – Box, powiększył się o zamówienia na trzylitrowe opakowania z etykietami IML dla marek CT-50 i CT-51, a także dziesięciolitrowe okrągłe wiadra dla marki CT-52. Obecnie oba zakłady Plast-Box prowadzą wstępne rozmowy z lokalnymi oddziałami Henkel odnośnie rozszerzenia dostaw o kolejne marki i pojemności. Biorąc pod uwagę wzrastające zainteresowanie naszymi produktami oraz strategiczne rozmieszczenie przedsiębiorstw produkcyjnych spółki zakładamy, że w 2012 roku wolumen sprzedaży opakowań Plast – Box SA dla tego klienta wzrośnie co najmniej dwukrotnie w stosunku do roku ubiegłego” – tak poszerzenie zakresu współpracy z Grupą Henkel komentuje Andrzej Sadowski, Członek Zarządu w Plast – Box SA


Grupa Henkel od 1876 roku jest światowym liderem oferującym uznane produkty i technologie w trzech obszarach biznesowych: środków piorących i czystości, kosmetyków oraz klejów i technologii. Marka CERESIT z Grupy Henkel, jest jedną z najbardziej znanych i najwyżej ocenianych w branży budowlanej w ponad 60 krajach na świecie. Możliwość współpracy i zadowolenie tak znaczących klientów spółki jest najlepszym potwierdzeniem jakości usług i rzetelności firmy Plast – Box SA.

www.plast-box.com

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych. Plastikowe pojemniki i wiadra, znajdujące się w bieżącym zakresie produkcji odzwierciedlają ponad 20-letnie doświadczenia ich wytwórcy oraz reprezentują najlepsze osiągnięcia technologiczne branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
W swojej historii Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. przeszło liczne transformacje. Zmiana siedzib i formy prawnej, liczne inwestycje, ukierunkowane na zwiększanie potencjału produkcyjnego i rozszerzenie palety ofertowej sprawiły, że z małej firmy prywatnej, założonej w roku 1983 powstała firma, zatrudniająca ok 190 osób i będąca jednym z liderów w branży na rynku krajowym, równolegle dynamicznie rozwijająca własną strategię eksportową.


Źródło: ''