Firma Plast-Box, jeden z czołowych dostawców opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, poinformowała o nabyciu 100% udziałów spółki Stark Partner Sp. z o.o., specjalizującej się w produkcji opakowań dla branży spożywczej. W ramach porozumienia właścicieli spółek przewiduje się dalsze działanie Stark Partner z siedzibą w Urszulinie (Grodzisk Mazowiecki) pod Warszawą pod własną marką.

Grupa Plast-Box z nowymi opakowaniami!

To kolejny etap rozwoju i umacniania pozycji rynkowej Plast-Box. Akwizycja rozszerza asortyment grupy o innowacyjne produkty i rozwiązania dla przemysłu opakowaniowego. Wspólnie ze Starkiem Plast-Box proponuje klientom zróżnicowane portfolio produktowe, wprowadzając do oferty grupy małe opakowania mające zastosowanie w przemyśle spożywczym.

Stark Partner jest polskim producentem opakowań, który oferuje swoje wyroby dużym firmom sektora spożywczego, w tym mleczarskiego. Produkuje szeroką gamę opakowań wykorzystując w procesie produkcji technologię termoformingu oraz wtrysku. Jest również producentem folii polistyrenowej. Blisko 95% przychodów osiąga w Polsce. Pozostała produkcja jest eksportowana m.in. do Słowenii, na Litwę, do Czech, Belgii i Wielkiej Brytanii.

Grupa Plast-Box, specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technologicznie wiader, cały czas zwiększa swoją obecność na rozwijającym się rynku opakowań. Aktualne rynkowe trendy spółki to lokowanie ponad 50% sprzedaży w branży spożywczej. Wprowadzenie Starka zwiększa zakres nowych kompetencji z sektora opakowaniowego oraz daje zasoby, które pozwalają rozszerzyć skalę i zasięg działania grupy Plast-Box.

 

Dowiedz się więcej o Plast-Box

 

Źródło: Plast-Box