Połączenie sił firm Rhapso oraz Neugebauer Ingenieurbüro to strategiczna decyzja Grupy Rhapso, dająca jej pozycję lidera światowego. Rhapso zwiększa w ten sposób ilość swoich klientów o ponad 200 firm z 30 krajów w tym z Polski oraz pozyskuje strategicznych dystrybutorów.

Grupa Rhapso przejęła firmę Neugebauer, europejskiego lidera wśród twórców oprogramowania do Planowania i Zarządzania dla producentów tektury falistej i opakowań.
Grupa Rhapso rozpoczyna w ten sposób nowy rozdział w swojej historii, jako czołowego producenta systemów zarządzania dla poligrafii.

W kwietniu 2009 Grupa Rhapso pozyskała dwóch prywatnych inwestorów strategicznych, których kapitał umożliwił przejęcie firmy Neugebauer Ingenieurbüro. Głównym produktem Neugebauer jest wysoko specjalizowany system PC-Topp, który uznawany jest za najlepszy w swojej klasie. Grupa Rhapso podjęła decyzję o powołaniu nowego oddziału z siedzibą w Norymberdze pod nazwą Neugebauer Rhapso GmbH.

System PC-Topp jest efektem ponad 30-letnich doświadczeń współpracy z klientami firmy Neugebauer. Rozwiązanie jest dostępne w 13 językach. Głównie dzięki klientom pozyskiwanym w ostatnich 30. latach firma była w stanie stworzyć i ciągle rozwijać bardzo wydajny system Planowania Produkcji zarówno dla producentów tektury falistej, jak i dla producentów tekturowych opakowań.

System łączy w sobie wieloletnie doświadczenia technologiczne oraz zalety aplikacji internetowej, opartej o PC-Toop.NET Server. System PC-Topp stanie sie także znakomitym uzupełnieniem flagowego produktu Grupy Rhapso EmaPack MIS, dedykowanego dla branży opakowań.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Grupy Rhapso jest firma Media Center z Sopotu, która planuje włączenie także systemu PC-Topp do swojej oferty.

"Połączenie sił Rhapso i Neugebauer Ingenieurbüro oznacza otworzenie nowego zasobu usług informatycznych o skali ogólnoeuropejskiej dla branży opakowań i branży drukarskiej. Jesteśmy teraz w stanie udostępnić naszym klientom lepsze i bardziej wydajne systemy, pozwalające na badanie produktywności i wydajności na najwyższym poziomie", mówi Bruno Joseph prezes Grupy Rhapso.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi z połączenia naszych sił z liderem z naszej branży systemów zarządzania dla producentów opakowań Grupą Rhapso. Dla nas jest to najlepszy moment, aby wzmocnić naszą pozycję i utrzymać ciągły wzrost dochodów z naszych usług", dodaje Rainer Neugebauer, nowo powołany dyrektor zarządzający Neugebauer Rhapso GmbH.

24 rue Emile Baudot - 91120 Palaiseau - FRANCE
Tel: +33 (0) 1 60 13 79 50 - Fax: + 33 (0) 1 69 32 19 61
Email: info@rhapso.fr - Web Site: www.rhapso.com
Wszelkie pytania można zadawać pod adresem: marketing@rhapso.fr
Źródło: ''