Grupa Siegwerk z Siegburga w Niemczech ogłosiła w dniu 24 listopada 2003 plany przejęcia firmy Color Converting L.L.C. (CCI) czołowego amerykańskiego producenta farb graficznych z Des Moines w stanie Iowa, USA. Podpisanie umowy nastąpi w pierwszym tygodniu grudnia br. Zatwierdzenie transakcji przez Amerykańską Komisję Antymonopolową (US Antitrust Commission) spodziewane jest pod koniec listopada br.

Poprzez to przejęcie Grupa Siegwerk poszerzy swoją obecność na rynku amerykańskim i jednocześnie umocni swoją pozycję czołowej międzynarodowej firmy na rynku producentów farb graficznych. Grupa Siegwerk posiada fabryki oraz biura sprzedaży zarówno w USA, jaki i zachodniej i wschodniej Europie oraz w regionie Azji i Pacyfiku. "Rozwijający się na całym świecie przemysł opakowań wykazuje rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi" – mówi Herbert Forker, prezes zarządu Grupy Siegwerk.

Po przejęciu, łączne roczne przychody obu firm w 2002 roku wyniosły ponad 425 milionów euro. Grupa Siegwerk stanie się trzecim co do wielkości producentem farb do drukowania opakowań i farb wklęsłodrukowych publikacyjnych w Europie. Grupa Siegwerk jest jednym z wiodących międzynarodowych dostawców dla przemysłu poligraficznego, którego globalna wartość szacowana jest na 15 miliardów euro. Sektor wysokiej jakości farb do drukowania opakowań giętkich rozwinął się ostatnio znacząco, co powoduje, że grupa Siegwerk stała się drugą co do wielkości firmą na świecie w tej dziedzinie, a roczne łączne przychody tego sektora osiągnęły 245 milionów euro.

Firmy uzgodniły, że informacje o wysokości transakcji nie będą ujawniane.

Grupa Siegwerk - zatrudniająca 1.200 pracowników Grupa Siegwerk dostarcza poprzez swe filie i przedstawicieli w ponad 50 krajach usługi i produkty klientom na całym świecie. Firma Siegwerk założona została w 1830 roku i należy do najstarszych prywatnych firm w Niemczech. Oprócz produkcji farb do drukowania opakowań, Siegwerk jest liderem w Europie Centralnej i trzecim w świecie producentem farb wklęsłodrukowych publikacyjnych, stosując przy tym unikalne technologie produkcji. Siegwerk należy także do grupy pięciu największych światowych producentów farb do druku offsetowego zwojowego. Łączne przychody Grupy osiągnęły w 2002 roku kwotę 340 milionów euro.

Color Converting L.L.C. (CCI), spółka z siedzibą w Des Moines w stanie Iowa w USA, założona została w 1975 roku i obecnie zatrudnia 320 pracowników. CCI jest drugim co do wielkości dostawcą farb do drukowania opakowań w USA. Posiada fabryki w Des Moines w stanie Iowa i w Spartanburg w Południowej Karolinie, a na terenie całych Stanów Zjednoczonych posiada biura sprzedaży i dystrybucji oraz usług. CCI jest znany z doskonałej jakości obsługi posprzedażowej u klienta oraz wysokiej jakości technologii produkcji farb. Spółka zanotowała 15%-owy wzrost w okresie ostatnich kilku lat. Łączne przychody spółki osiągnęły w 2002 roku 85 milionów euro.

Konferencja prasowa Grupy Siegwerk odbędzie się dnia 8 grudnia 2003 roku o godz. 11:00 w MALKASTEN, Jacobistrasse 6a w Duesseldorfie w Niemczech.

Informacji udziela:
Piotr Piotrowski
Feedback/Hill&Knowlton
Account Manager
Tel. +48 (22) 842 08 38
Fax: +48 (22) 651 61 13
Tel. Kom. +48 603 664 227
piotr.piotrowski@hillandknowlton.pl
Źródło: ''