Firma HDF Sp. z o.o. – integrator systemów informatycznych oraz dostawca wysokiej jakości urządzeń do automatycznej identyfikacji – rozpoczęła współpracę biznesową z amerykańską firmą LVS (Label Vision Systems, Inc.). Na mocy zawartego porozumienia, w ofercie HDF Sp. z o.o. znalazły się urządzenia umożliwiające precyzyjną weryfikację większości dostępnych kodów kreskowych oraz kodów 2D. LVS to producent weryfikatorów o szerokim spektrum zastosowań, które jako jedyne na świecie posiadają certyfikat GS1 dla kodów 2D Data Matrix (np. INTEGRA 9500).

„Porozumienie to pozwoli nam oferować Klientom HDF weryfikatory umożliwiające miedzy innymi: przeprowadzenie pełnej analizy kodów naniesionych na etykietach oraz bezpośrednio na produkcie, weryfikację kodów naniesionych na płaskiej, zaokrąglonej oraz nierównej powierzchni, weryfikację kilku typów kodów kreskowych jednocześnie oraz bezbłędną weryfikację pisma (OCR)” – mówi Tomasz Czarnecki, kierownik ds. kluczowych klientów w firmie HDF.

Istotnym czynnikiem, który zadecydował o rozpoczęciu współpracy z LVS, było duże zainteresowanie ze strony Klientów HDF urządzeniami umożliwiającymi precyzyjną weryfikację kodów bezpośrednio w momencie wydruku etykiety. Odpowiedzią na potrzeby Klientów HDF jest weryfikator LVS 7500 do montażu na drukarkach termicznych i termotransferowych, który weryfikuje dowolną kombinację kodów liniowych, dwuwymiarowych i złożonych (w tym PDF 417, Micro PDF, Data Matrix ECC-200, RSS, Composite Codes, QR Code) zgodnie ze standardami jakościowymi ISO. Weryfikator ten umożliwia wykrycie wielu błędów powstających podczas drukowania takich jak: krzywizny, rozmazania, złe cięcia, źle zaznaczone krawędzie, brakujące informacje itp. Źle wydrukowany kod zostaje zaznaczony, a weryfikator automatycznie wysyła polecenie do drukarki w celu powtórnego wydruku.

„Wysoka jakość kodów kreskowych jest czynnikiem decydującym o pełnej wydajności systemów automatycznej identyfikacji. Weryfikacja ma więc istotne znaczenie zwłaszcza dla takich przedsiębiorstw, w których krytycznym parametrem jest szybkość realizacji operacji, bezpieczeństwo oraz możliwość bezbłędnego śledzenia różnych partii towarów – np. w branży farmaceutycznej. Zła jakość kodów prowadzić może do ich błędnego odczytu lub braku możliwości odczytu, co pociąga za sobą zarówno straty czasowe, jak i finansowe” - dodaje Tomasz Czarnecki.

HDF Sp. z o.o.

HDF specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm i instytucji w zakresie rozwiązań informatycznych i systemów automatycznej identyfikacji. W stałej ofercie HDF znajdują się urządzenia auto ID światowych producentów, oprogramowanie i kompleksowe rozwiązania automatycznej identyfikacji działające w oparciu o najnowsze technologie.

Label Vision Systems, Inc.

LVS produkuje i sprzedaje systemy inspekcji jakości wydruku oparte o elektroniczną analizę obrazu cyfrowego. LVS to producent jedynych na świecie weryfikatorów rekomendowanych przez organizację standaryzującą EAN/UCC.
Źródło: ''