Pod koniec grudnia ub.r. w Grafix Centrum Poligrafii w Gdańsku została uruchomiona nowa, półformatowa naświetlarka CtP Heidelberg Topsetter 74 P wraz z wywoływarką do płyt termicznych firmy Glunz & Jensen Raptor Heidelberg Pro 85 Thermal.

Naświetlarka CtP Heidelberga Topsetter 74 P pracuje w oparciu o sprawdzoną konstrukcję bębna zewnętrznego i głowicy laserowej składającej się z diod emitujących podczerwień. Niezwykle precyzyjna 32-kanałowa głowica laserowa, zapewnia wydajność 20 płyt na godzinę przy rozdzielczości 2400 dpi.Dzięki zaawansowanej technologii Topsetter może naświetlać płyty o różnych formatach zawsze z tą samą niezmienną, najwyższą jakością. Do dyspozycji użytkownik ma pięć różnych rozdzielczości z jaką może pracować głowica laserowa.

Naświetlarka Topsetter może współpracować z oprogramowaniem Heidelberg MetaDimension, Prinergy oraz Delta Technology, dzięki czemu można wykorzystywać wszystkie zalety systemowe jak automatyczne tworzenie zalewek (Delta Trapping), cyfrowy montaż stron oraz techniki rastrowania Heidelberga.

Warto dodać, iż w maju zeszłego roku w Grafix Centrum Poligrafii przy współpracy między innymi firmy Heidelberg Polska odbyły się Dni Otwarte, podczas których zaprezentowano najnowszą sześciozespołową maszynę Heidelberg Speedmaster CD 74-6+LXX-F. To pierwsza tego typu maszyna w Polsce przystosowana do drukowania farbami hybrydowymi.

Drukarnia wyposażona jest również w maszyny Heidelberg GTO F-52, Heidelberg SORMZ oraz posiada nowoczesną introligatornię wyposażoną m.in. w falcerkę Heidelberg Stahl Ti 52, linię do zbierania i szycia drutem Heidelberg Stitchmaster ST 100 i w pełni dostosowaną do wszelkich rodzajów krojenia linię Polara składającą się z krajarki Polar 92, Polar 115 ED, dwóch podnośników stosów LW 1000 z automatycznym nadmuchem do rozsuwania, utrząsarki RA-4 wraz z dopasowaną wagą liczącą arkusze.

Na podstawie informacji prasowej firmy Heidelberg Polska.
Źródło: ''