Niedawno zakończyła się konferencja Smithers Pira's Global Food Contact. Sprawdź jak wygląda program ramowy "Adhesives for Food Contact Applications".

Henkel dla bezpiecznego pakowania żywności

Podczas konferencji dr Monika Tönnießen, ekspert firmy Henkel, przedstawiła prezentację dotyczącą bezpiecznego pakowania produktów. Dokument jest już dostępny na portalu Henkel’s Food Safe Packaging. Dr Monika Tönnießen przedstawiła ogólny zarys najnowszych osiągnięć w dziedzinie klejów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Prezentacja pokazała szczegółowe regulacje w tym zakresie oraz ocenę ryzyka tego typu materiałów. Ekspert firmy Henkel podczas swojej prelekcji przedstawiła także globalną perspektywę użyteczności klejów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Zobacz prezentacje ekspertów

Cała prezentacja jest dostępna w obszarze Premium Food na portalu Henkel’s Food Safe Packaging Port. Platforma ta obejmuje kwestie informacyjne, seminaria i pliki wideo o kluczowej tematyce bezpiecznego pakowania żywności. W konerencji udział wzięła rekorodwa liczba osób. 181 uczestników Global Food Contact przebywało w Rzymie od 19 do 21 maja br. Podczas konferencji eksperci i kluczowi przedsiębiorcy wygłosili wiele branżowych prezentacji. Firma Henkel działa w 3 dużych branżach. Jedną z nich są kleje i technologie. W tej dziedzinie firma jest wiodącym przedsiębiorcą na światowym rynku.