Firma mocno angażuje się w bezpieczeństwo pakowanej żywności. W związku z tym postanowiła zorganizować webinarium pt. "Kleje typu hotmelt do opakowań a bezpieczeństwo żywności – co musisz wiedzieć”. Inicjatywa odbędzie się 9 września o godz. 10, dzięki wolnodostępnej platformie wiedzy „Food Safe Packaging Portal” firmy Henkel.

Henkel organizuje webinarium dotyczące klejów

Inicjatywa ma pomóc w zebraniu dodatkowych informacji na temat zagadnień związanych z klejami termotopliwymi stosowanymi do pakowania. Magdalena Balazy z centrali firmy Henkel w Düsseldorfie podzieli się swoją wiedzą z zakresu m.in. ram prawnych, kluczowych kwestii dotyczących przenikania substancji oraz ogólnych zasad związanych z bezpieczeństwem klejów termotopliwych dla pakowanej żywności. 


Poza kwestiami wymienionymi powyżej, podczas webinarium nie zabraknie przekazania informacji dotyczących bezpieczeństwa żywności w odniesieniu do komponentów i zastosowań klejów topliwych używanych do klejenia opakowań końcowych oraz oświadczeń, których można zażądać od dostawcy, aby mieć pewność co do bezpieczeństwa żywności.


Webinaria, poświęcone istotnym zagadnieniom z szerokiego zakresu bezpieczeństwa opakowań do żywności, organizowane są przez firmę Henkel regularnie. Podczas inicjatywy uczestnicy mogą zadawać pytania na żywo. Firma chce zorganizować kolejne webinaria, które mają być poświęcone takim zagadnieniom jak substancje dodane w sposób niezamierzony (NIAS), plastyfikatory w opakowaniach do żywności, alifatyczne kleje laminujące oraz oświadczenia dotyczące możliwości kontaktu z żywnością.


Bądź na bieżąco i zarejestruj się już dziś