Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o., która jest w pełni zależna od Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. w swej ofercie handlowej proponuje innowacyjny gatunek z asortymentu firmy Basell. Jest nim Higran1 RS 1684, nowy gatunek polipropylenu do produkcji tacek spienionych.

Higran RS 1884 charakteryzuje się wyjątkowo wysoką wytrzymałością w stanie stopionym i jest stosowany przez przetwórców, którzy wykorzystują tworzywa wysokiej jakości, przede wszystkim do produkcji spienionych tacek do pakowania mięsa, ryb, drobiu, dań gotowych oraz warzyw. W porównaniu do spienionego polistyrenu Higran RS 1684 oferuje szereg zalet.

Pojemnik z tworzywa Higran zachowuje stabilność wymiarów i kształtu podczas napełniania na gorąco oraz może być podgrzewany wraz z zawartością w kuchence mikrofalowej. Dzięki unikalnej strukturze materiału charakteryzuje się także wyjątkową estetyką. Higran RS 1684 gwarantuje także zachowanie stabilności procesu wytłaczania folii i termoformowania oraz znaczący wzrost wydajności produkcji w porównaniu z niespienionym polipropylenem.

Zamiana przetwarzanego tworzywa na Higran nie pociąga za sobą konieczności zmian w wyposażeniu linii produkcyjnej. Higran RS 1684 produkowany jest w oparciu o najnowocześniejszą technologię firmy Basell – Spherizone. Higran RS 1684 może być także stosowany poza branżą opakowaniową. Doskonale sprawdza się w aplikacjach wymagających wysokiej wytrzymałości takich jak motoryzacja czy budowa części maszyn.

Zalety tworzywa Higran RS 1684:
- Redukcja masy i kosztów wyrobu.
- Stabilność kształtu podczas napełniania na gorąco.
- Możliwość pasteryzacji.
- Możliwość podgrzewania wraz z zawartością w kuchence mikrofalowej.

Typowe zastosowania tworzywa Higran RS 1684:
- Tacki spienione.
- Naczynia jednorazowe.


Właściwości tworzywa Higran RS 1684

Źródło: Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp z o.o.
Źródło: ''