We wrześniu br. miało miejsce otwarcie nowej fabryki HUHTAMAKI w Siemianowicach Śląskich. Zakończona niedawno inwestycja obejmuje nowoczesne centrum logistyczne oraz halę produkcyjną na której ulokowane są linie do produkcji wyrobów, w tym tacek ze spienionego polistyrenu.

Nowa fabryka została wybudowana w tym samym miejscu, w którym pożar zniszczył halę produkcyjną i magazyn w listopadzie 2000 roku. Do nowych budynków przeniesiona została również produkcja z zakładu w Chełmku.

"Polska jest i będzie dla nas ważnym elementem rozwoju", powiedział prezes Timo Peltola, CEO Huhtamaki. "Wraz z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej nastąpi wzrost eksportu przetworzonej i świeżej żywności", skomentował Peltola.
"Umiejscowienie naszego zakładu w Siemianowicach, na południu Polski, jest dużym atutem. Niedaleko stąd do innych ważnych rynków, takich jak Węgry, Czechy, Słowacja, Rosja, Ukraina i Niemcy", zwrócił uwagę Zbigniew Woźnica Dyrektor Generalny Huhtamaki Polska.

Inauguracja nowego zakładu zbiegła się w czasie z dziesiątą rocznicą rozpoczęcia produkcji w Polsce. Pierwsza maszyna została uruchomiona w czerwcu 1993 r.
Wartość wszystkich inwestycji w Siemianowicach wyniosła 30 mln Euro.
Huhtamaki, firma wywodząca się z Finlandii, jest wyspecjalizowanym dostawcą opakowań produktów żywnościowych i konsumpcyjnych o wartości rocznej sprzedaży przekraczającej 2,2 mld Euro.

W zatrudniającej ponad 400 osób fabryce produkowane są opakowania z tworzyw sztucznych i papieru dla przemysłu spożywczego, gastronomii oraz handlu. Huhtamaki Polska jest partnerem międzynarodowych i krajowych producentów galanterii mleczarskiej, lodów i tłuszczów oraz liderów w branży obsługi żywienia i handlu detalicznego.
Źródło: ''