Delta Print & Packaging trafiła pod skrzydła fińskiej grupy Huhtamaki. Inwestor zapłacił za firmę z Belfastu 80 mln funtów.

Huhtamaki znowu inwestuje

Delta Print & Packaging wejdzie teraz w skład oddziału Foodservice. Dotychczasowa oferta Huhtamaki zostanie rozszerzona o nowe produkty. Do kubeczków i talerzyków z papieru dla sieci fastfoodów dołączą zadrukowane opakowania z tektury. Takich samych odbiorców miała firmy Delta, która wytwarza opakowania typu clamshell w swej fabryce w Belfaście oraz w Gliwicach. W ubiegłym roku uruchomiony został zakład European Packaging Solutions, w którym niedługo rozpocznie pracę 6-kolorowa maszyna do druku offsetowego KBA Rapida 145. Urządzenie uzupełni dotychczas wykorzystywaną maszynę Bobst Lemanic.

Zakład w Belfaście zakończył w zeszłym roku program reinwestycyjny, którego wartość wynosi 40 mln funtów. W związku z tym w fabryce pojawiła się maszyna KBA Flexotecnica Neo przeznaczona do zadruku kartonów oraz Speedmaster XL145 ze składarko-sklejarką firmy Bobst. Firma działała dotychczas prężnie, a w ubiegłym roku zanotowała obroty w wysokości 70 mln euro. Dla Huhtamaki przejęcie Delta Print & Packaging ma wpłynąć na strategiczny rozwój grupy. 

Firma Delta zatrudniała 260 pracowników w Belfaście oraz 65 w Polsce, co było granicą możliwości jej samodzielnego rozwoju. Dalsza ekspansja możliwa jest jedynie dzięki dofinansowaniu zewnętrznych źródeł.  Ponadto na początku tego roku Huhtamaki zakupiło także firmę Fiomo - producenta opakowań giętkich i etykiet, a pod koniec ubiegłego roku rozbudowano fabrykę opakowań z masy papierowej w Lurgan. Obie fabryki Delty to nie jedyna inwestycja grupy. Huhtamaki stało się także właścicielem udziałów tej firmy w P4ck, agencji projektowania opakowań z Londynu. 

Dowiedz się więcej o firmie