Firma O-I rozpoczyna końcowy etap inwestycji wartej 21 mln EUR w poznańskiej hucie szkła. Pierwszy etap modernizacji zakończył się na początku roku i dotyczył całkowitej przebudowy jednego z pieców. Modernizacja drugiego pieca rozpocznie się w grudniu 2018 roku.

Huta O-I w Poznaniu poprzez kolejne inwestycje świętuje 85. jubileusz


- „Te bardzo ważne inwestycje zbiegły się z 85. rocznicą powstania huty. Jesteśmy zakładem o bardzo bogatej historii i głęboko zakorzenionej tradycji produkcji opakowań szklanych. Rozwój jest jednak kluczowy dla przyszłości huty. Chcemy jeszcze bardziej udoskonalać jakość naszych produktów, tak abyśmy stale mogli być dla naszych klientów preferowanym dostawcą. Planując inwestycje, zawsze bierzemy pod uwagę potrzeby naszych partnerów biznesowych. Nie ma znaczenia czy są to wielkie koncerny czy lokalni producenci. Budujemy trwałe partnerstwa, wspierając jednocześnie wizerunek marek naszych klientów”
– zaznacza Piotr Jakubaszko, kierownik zakładu w Poznaniu. 

Aktualne inwestycje pomogą O-I zwiększyć możliwości produkcyjne i jeszcze bardziej uelastycznić obsługę klientów z sektora spożywczego i napojów. Kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem i zdrowym stylem życia zachęcają konsumentów do częstszego korzystania ze szklanych opakowań. Zakład w Poznaniu zatrudnia 180 osób. Codziennie cztery linie produkcyjne opuszcza prawie półtora miliona sztuk opakowań szklanych najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Wśród klientów poznańskiej huty są Fortuna, Dawtona, Victoria, Cymes, Nestle, Stock, Tchibo czy Unilever. 

W ostatnich latach całkowita wartość inwestycji firmy w Polsce osiągnęła 100 milionów euro. Dzięki modernizacji, polskie zakłady O-I stały się, pod względem technologicznym, jednymi z najnowocześniejszych w branży. 

- „Jednym z kluczowych czynników, które sprawiają, że O-I pozostaje liderem w branży opakowań szklanych, jest wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół, który od lat pracuje w naszym zakładzie. Nie ma szkoły, która przygotowuje do pracy w sektorze szkła. Jako pracodawca stworzyliśmy zatem unikalne programy rozwojowe. To pozwala nam dobrze przygotować nowych pracowników do ich ról, ale także stwarza im możliwości do stałego doskonalenia umiejętności i rozwoju ścieżki kariery wewnątrz naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, że nasi pracownicy gwarantują dalszy silny rozwój naszej firmy" – zauważa Magdalena Jankowska, dyrektor ds. HR O-I na Europę Północno-Wschodnią.

Inwestycje firmy w ludzi i technologię sprawiają, że Poznań nadal będzie wyznaczać kierunek w branży produkcji szkła, dostarczając wysokiej jakości, innowacyjne opakowania szklane dla firm w Polsce i za granicą oraz zapewniając stabilne warunki zatrudnienia dla utalentowanych ludzi w regionie.

 

Informacje o firmie O-I 

Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych, z którego produktów korzystają największe firmy z sektora napojów i artykułów spożywczych. W 2017 roku przychody O-I wyniosły 6,9 mld USD. Spółka zatrudnia ponad 26 500 osób w 78 zakładach w 23 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu, w amerykańskim stanie Ohio. O-I jest dostawcą bezpiecznych, ekologicznych, wolnych od wad i budujących markę swoich klientów opakowań na rosnącym rynku opakowań szklanych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.o-i.com.

 

O-I w Polsce

O-I w Polsce obecny jest od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne o wieloletniej tradycji – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania. W Polsce O-I zatrudnia blisko 1000 osób, a w ciągu ostatnich lat firma zainwestowała w naszym kraju około 100 mln euro. Obecnie zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa oraz napojów bezalkoholowych.  

 

Źródło: O-I