Międzynarodowe Targi Poznańskie we współpracy z Międzynarodowymi Targami Lubelskimi zapraszają do udziału w nowym projekcie.

W dniach 11 i 12 marca 2009 roku odbędą się w Lublinie I Lubelskie Targi Opakowań. Nowa formuła oraz miejsce organizacji targów to atuty tego wydarzenia Proponujemy udział w dwudniowych targach oferując za niewielką opłatą wynajem gotowych stoisk prezentacyjnych 6m2, 12m2 i 24m2. Koszty wynajmu stoiska, od 2800 zł do 7850 zł, oraz opłata rejestracyjne w wysokości 150zł to jedyne koszty jakie wystawcy ponoszą z tytułu udziału w targach. W zamian, zapewniamy dostęp do profesjonalnej publiczności zainteresowanej ofertą opakowaniową. Promocję targów skierujemy głownie do firm spożywczych, chemicznych, farmaceutycznych, opakowaniowych z województwa mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego Na targi specjalne zaproszenie wyślemy do firm z Białorusi i Ukrainy.

Uczestnictwo w targach to doskonałe miejsce do prezentacji swoich wyrobów, nowości oraz bezpośrednich spotkań. Rosnąca koniunktura na rynku opakowaniowym w Polsce sprzyjać będzie nawiązywaniu nowych kontaktów i poszukiwaniu nowych rynków. Do dyspozycji naszych klientów stawiamy nasze doświadczenie, sprawność organizacyjną i znajomość rynku opakowaniowego.

Nasza współpraca z Polską Izbą Opakowań, Klubem Pakowaczy z Ukrainy oraz Stowarzyszeniem BIELINFOPAK jest gwarancją wspólnego sukcesu.

Wywiad z Januszem Mazurczakiem, Dyrektorem I Lubelskich Targów Opakowań:

Redakcja: Międzynarodowe Targi Poznańskie od lat znane są z organizacji między innymi Międzynarodowego Salonu Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK oraz Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD. Skąd pomysł organizacji targów w Lublinie?

Janusz Mazurczak: Pomysł organizacji Lubelskich Targów Opakowań narodził się całkiem niedawno – niecały rok temu. Organizując TAROPAK czy Pakfood, zorientowaliśmy się, że przy 45-tysięcznej publiczności odwiedzającej targi w Poznaniu tylko 8% osób przyjeżdża z Polski południowo-wschodniej. Postanowiliśmy więc ofertę prezentowaną w Poznaniu, oczywiście w okrojonym zakresie, przedstawić dodatkowo w tym regionie kraju. Zaletą miejsca jest również bliskość do naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy przekonani, iż oferta prezentowana na targach spotka się z ich zainteresowaniem. Ponadto nowy pawilon wystawienniczy, oddany kilka lat temu w centrum Lublina oraz duże doświadczenie naszego partnera, Międzynarodowych Targów Lubelskich to atuty, które także braliśmy pod uwagę, planując naszą nową inicjatywę. Do dyspozycji wystawców i fachowej publiczności stawiamy nasze doświadczenie, sprawność organizacyjną oraz znajomość rynku opakowaniowego.

R.: Kryzys finansowy zapewne nie ułatwia wprowadzenia nowych targów.

J. M.: To prawda. Ale formuła targów, którą zaproponowaliśmy naszym wystawcom jest dopasowana idealnie do tych trudnych warunków na rynku. Firmy opakowaniowe będą miały możliwość wynajęcia stoisk pakietowych o powierzchni 6, 12 i 24 m2 w bardzo promocyjnych cenach – od 2800 zł do 7850 zł i właściwie będą to jedyne koszty związane z uczestnictwem w targach. Targi potrwają dwa dni – a więc i koszty noclegu też nie będą wygórowane. Za niewielkie pieniądze zapewniamy możliwość spotkania się z potencjalnymi odbiorcami i wypromowanie swych produktów. Staramy się, aby nasze targi były miejscem nie tylko prezentacji nowości, ale stanowiły również forum wymiany informacji o rynku. Wspólnie z naszym partnerem, Polską Izbą Opakowań, przygotujemy seminaria i konferencje poświecone najnowszym tendencjom i problemom, na jakie napotykają w swej codziennej pracy firmy opakowaniowe.

R.: Do kogo więc skierowane będą te targi?

J. M.: Zakres branżowy targów obejmuje opakowania, materiały opakowaniowe, maszyny pakujące oraz maszyny i urządzenia do produkcji opakowań. Nasza oferta skierowana jest głównie do polskich firm, ale liczymy również na udział zagranicznych wystawców. Jeżeli chodzi o publiczność, to promocję targów kierujemy przede wszystkim do firm spożywczych, chemicznych, farmaceutycznych, motoryzacyjnych oraz opakowaniowych z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Na targi specjalne zaproszenia wyślemy do firm z Białorusi i Ukrainy. Organizując od 35 lat TAROPAK, uważam, że mamy najbogatszą w Polsce bazę adresową firm zainteresowanych opakowaniami i maszynami pakującymi. Nasza współpraca ze stowarzyszeniami branżowymi z Polski, Ukrainy i Białorusi jest gwarancją, iż o lubelskich targach będzie głośno nie tylko w Polsce.

R.: Proszę przypomnieć – kiedy targi się odbędą?

J. M.: Zapraszamy naszych gości – wystawców i publiczność w dniach 11 i 12 marca 2009 do Lublina. Targi odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Lubelskich przy ulicy Dworcowej 11, tuż obok Dworca Głównego. Jesteśmy przekonani, że obecność na przyszłorocznych targach okaże się platformą osiągnięcia przez naszych gości sukcesu biznesowego, a I Lubelskie Targi Opakowań na stałe wpiszą się do kalendarza targów organizowanych w Polsce.

R.: Dziękujemy za rozmowę i życzymy, aby nowe targi okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę.”

Źródło: www.mtp.pl
Źródło: ''