W tym roku odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Wystawa, na którą już od dawna czekali przedsiębiorcy z branży narzędziowo-przetwórczej odniosła wielki sukces, spełniając przy tym również oczekiwania organizatorów.

I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM - podsumowanie!

Olbrzymie zainteresowanie Zwiedzających, bardzo atrakcyjna, specjalistyczna oferta Wystawców, premiery maszyn i prezentacja innowacyjnych technologii – tak w skrócie można podsumować pierwszą odsłonę targów INNOFORM.

Za nami pierwsza, ale na pewno nie ostatnia edycja – znana jest już data przyszłorocznych Targów - odbędą się one w dniach 17-19 kwietnia 2018 roku.

 

Wiedza i kooperacja 

Przez 3 targowe dni ofertę przedstawiło 150 firm m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Włoch czy Szwajcarii, reprezentujących ponad 250 producentów narzędzi oraz urządzeń z całego świata. Targi przykuły uwagę nie tylko przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym pojawili się Zwiedzający z najdalszych zakątków świata, m.in. Chin czy Indii. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza, zorganizowana przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz jego członków. Uczestniczący w niej specjaliści podkreślali bardzo wysoki poziom merytoryczny wykładów oraz niezwykle interesujący zakres tematyczny. Istotnym elementem Targów była też Giełda Kooperacyjna, przygotowana przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., podczas której przeprowadzono 70 spotkań pomiędzy 45 uczestnikami z Polski, Niemiec, Czech i Estonii.

 

Rekomendacje Wystawców

Organizatorów cieszą przede wszystkim bardzo pochlebne opinie Wystawców:  

"Nie ukrywam, że Targi INNOFORM traktujemy trochę pilotażowo. Nie zmienia to faktu, że postanowiliśmy się tutaj wystawić z tym, co mamy najlepsze w swojej ofercie. Oprócz tego, że standardowo pokazujemy co mamy do zaoferowania jako dystrybutor maszyn i urządzeń marki Haas, chcieliśmy również pokazać np. frezarkę szybkoobrotową V5 OPS Ingersoll, bardzo popularną szczególnie na rynku bydgoskim. Tutaj, na Targach, znalazła kupca. Firma Saga będzie kolejnym szczęśliwym posiadaczem maszyny OPS. Zakładam, że w przyszłym roku również wystawimy się na Targach INNOFORM" – podsumowuje Maciej Ratyński, Dyrektor Sprzedaży w firmie ABPLANALP. 

"Jestem pod dużym wrażeniem: zarówno biorąc pod uwagę liczbę Wystawców oraz ilość Zwiedzających. Frekwencja dopisała, a należy zaznaczyć, że nie ma tutaj przypadkowych osób. Na Targi przyszli przede wszystkim specjaliści, fachowcy z branży. Odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie naszymi produktami, było wiele konkretnych zapytań, które pewnie przełożą się na konkretne relacje biznesowe i kontrakty" – komentuje Janusz Bąk, reprezentujący firmę A. Marciniak OT.

"Wrażenia z udziału w imprezie przerosły moje oczekiwania. Jakość rozmów tutaj odbytych, przygotowanie Klientów do tychże rozmów – nie spodziewałem się aż tak fachowych Zwiedzających. Przychodzą z konkretnym problemem i tutaj znajdują jego rozwiązanie. Na pewno będziemy obecni na Targach INNOFORM w przyszłym roku"  komplementuje targi Gedeon Hoffmann z firmy KNARR Vertrieb Gmbh.

 

Premiery pełne innowacji

Wśród branżowych nowości oraz innowacyjnych rozwiązań prezentowanych na Targach INNOFORM znalazły się m.in. nowe produkty firmy Wadim Plast.

"INNOFORM to dla nas targi premier. Wśród nich wymienić należy dysze otwarte do systemów gorąco-kanałowych, które od początku do końca stworzyliśmy w naszej firmie. Kolejna premiera to dysze z przewężką zamykaną termicznie produkcji naszego japońskiego partnera – firmy Seiki. Ostatnią premierą jest nasz sterownik do grzanych kanałów. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni – przede wszystkim organizacją Targów, ale także liczbą Zwiedzających i tematami, jakie do nas trafiają. Zainteresowanie naszymi produktami jest bardzo duże, co mamy nadzieję przełoży się na konkretne relacje biznesowe" – mówi Urszula Drzewiecka z firmy Wadim Plast.

 

Wielki sukces

"Województwo kujawsko-pomorskie uznawane jest za polską dolinę narzędziową, w której funkcjonuje wiele firm produkujących narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz firm, zajmujących się przetwórstwem tychże tworzyw. Sam pomysł stworzenia takich targów zrodził się już wcześniej, brakowało miejsca na ich organizację. Wróciliśmy do tematu po oddaniu do użytku hali targowej. Na północy Polski takiej imprezy do tej pory nie było. To, co się tutaj dzieje pokazuje, że trafiliśmy w dziesiątkę. Bardzo pomogło nam know-how Targów w Krakowie. Mieliśmy wysokie wymagania, które krakowska firma spełniła. Sama oferta współorganizacji wystawy, przedłożona na samym początku współpracy przez Targi w Krakowie, zawierająca m.in. program promocji wydarzenia, wywarła na nas duże wrażenie. Przygotowano ją bardzo profesjonalnie, wszystko było dopięte na ostatni guzik, co przełożyło się na tak dobry efekt" – podsumowuje Katarzyna Meger, Prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

Podobnego zdania jest Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie, organizatora wykonawczego Targów INNOFORM:

"O sukcesie Targów INNOFORM świadczą przede wszystkim bardzo pochlebne opinie, przekazywane nam przez Wystawców i Zwiedzających. Pierwsi podkreślają głównie fachowość odwiedzających stoiska gości. Tutaj nie ma przypadkowych osób, są przede wszystkim specjaliści z branży, którzy na Targi przychodzą z konkretnym pytaniem i uzyskują na nie odpowiedź. Zwiedzający z kolei szczególną uwagę zwracają na mocno skonkretyzowaną ofertę firm, możliwość spotkania twarzą w twarz ze specjalistami z branży oraz … dokonanie  zakupów tu i teraz."

 

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2018 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187. 

 

Dowiedz się więcej o targach INNOFORM

 

Źródło: Targi w Krakowie