Seria maszyn Ilersac hiszpańskiego producenta TMI, reprezentowanego w Polsce przez Alimę-Pack, jest tak przemyślana oraz skonstruowana, że stanowi odpowiedź na wszelkie potrzeby rynku w zakresie pakowania worków otwartych, zarówno papierowych, jak i wykonanych z tworzywa sztucznego.

Cechy maszyn z serii ILERSAC:

  • zastosowanie w aplikacjach do worków otwartych, 
  • pełna automatyka urządzeń, 
  • osiągane duże wydajności pakowania, 
  • możliwość wyposażenia w różne modele wagi (netto lub brutto),
  • systemy dozowania w zależności od produktu, który ma być pakowany lub od konfiguracji wagi.

 

MODEL STANDARD - ILERSAC A – automatyczna pakowaczka do otwartych worków papierowychPakowaczka i podajnik worków otwartych zaprojektowane są do pracy z otwartymi workami papierowymi, polietylenowymi lub powlekanymi/lakierowanymi polipropylenowymi (tkanymi). Wydajność: do 720 worków/h. Zastosowanie: pasza, nasiona, zboża, cukier, granulaty, niektóre produkty drobnoziarniste/proszkowane.

Wewnętrzny pneumatycznie lub elektrycznie otwierany ustnik napełniający, przystosowany jest do różnych rozmiarów worków. Podwójny automatyczny magazyn pustych worków zapewnia maksymalną autonomię linii i nie wymusza żadnych przestojów. Worki składowane są w pozycji poziomej w dwóch komorach magazynku, każdej mieszczącej od 150 do 200 sztuk w zależności od grubości worków.

Skonataktuj się z handlowcem!

 

PAKOWANIE Z ZACHOWANIEM ZAKŁADEK BOCZNYCH - ILERSAC L – automatyczna pakowaczka do otwartych worków papierowych z zakładkami lub bez


Pakowaczka i podajnik worków otwartych zaprojektowane są do pracy z otwartymi workami papierowymi, polietylenowymi lub powlekanymi/lakierowanymi polipropylenowymi (tkanymi), z zakładkami bocznymi, jak i bez nich. Wydajność: do 1200 worków/h. Zastosowanie: pasze, karma dla zwierząt, zboże, nasiona, nawozy, mąka, mleko w proszku, cukier, dodatki do żywności, granulaty, etc. Pojemność magazynu pustych worków pakowaczki dostosowuje się do wymaganej wydajności linii.

 

  • Średnia wydajność: Podwójny magazyn pustych worków z automatyczną zmianą stosu, taki jak w modelu podstawowym.
  • Duża wydajność: Wysoce autonomiczny magazyn pustych worków z automatyczną zmianą stosów worków ułożonych na napędzanej elektrycznie taśmie. Może pomieścić od 400 do 500 pustych worków w zależności od ich grubości, a jego uzupełnianie nie wymaga żadnych mechanicznych regulacji.

Typ ustnika napełniającego zastosowany w tym modelu Ilersaca oraz dalsze formowanie worka zależne jest do specyfiki pakowanego produktu.

  • Dla granulatów: wewnętrzny, pneumatycznie lub elektrycznie otwierany ustnik napełniający przystosowany do różnych rozmiarów worków.
  • Dla produktów drobnoziarnistych/proszkowanych: owalny ustnik napełniający wykonany w technologii tight-proof, zapewniający maksymalną ochronę przed niekontrolowanym pyleniem podczas napełniania worka.

 

 

Sprawdź ofertę Alima Pack na pakowaczki ILERSAC

 

KARUZELA - ILERSAC R – automatyczna 6-ustnikowa pakowaczka karuzelowa

Automatyczna 6-ustnikowa karuzelowa pakowaczka zaprojektowana jest do pracy z otwartymi workami papierowymi, polietylenowymi lub powlekanymi/lakierowanymi polipropylenowymi (tkanymi), z zakładkami bocznymi, jak i bez nich. Wydajność: do 1200 worków/h. Jest doskonałym rozwiązaniem dla aplikacji, gdzie produkt powinien zostać zapakowany bez najmniejszych jego strat. Zastosowanie: mąka, skrobia, cukier etc. 

Sześć ustników napełniających o owalnym kształcie wyprodukowanych przy zastosowaniu technologii tight-proof, zapewnia maksymalną ochronę przed pyleniem podczas procesu pakowania produktu do worka. Wysoce autonomiczny magazyn pustych worków z automatyczną zmianą stosów worków ułożonych na napędzanej elektrycznie taśmie. Może pomieścić od 400 do 500 pustych worków w zależności od ich grubości, a jego uzupełnianie nie wymaga żadnych mechanicznych regulacji.

 

PAKOWANIE W WORKI TYPU SOS - ILERSAC S – automatyczna pakowaczka do worków typu sos (self opening sacks)


Pakowaczka i podajnik worków otwartych zaprojektowane są do pracy z opakowaniami typu SOS z rączką, zakładkami bocznymi, jak i bez nich. Wydajność: do 1200 worków/h. Zastosowanie: mąka,kasza, karma dla zwierząt, a także pakowanie produktów dla gospodarstw domowych etc. Owalny ustnik wykonany przy zastosowaniu technologii tight-proof, zapewnia maksymalną ochronę przed niekontrolowanym pyleniem podczas napełniania worka. Pakowaczka wyposażona jest w pionowy magazyn pustych worków, który może pomieścić 150–200 sztuk w zależności od ich grubości.

 

PAKOWANIE W GOTOWE WORKI TERMOZGRZEWALNE - ILERSAC H – automatyczna pakowaczka worków otwartych ze zintegrowanym systemem zgrzewania impulsowego

 

 

Pakowaczka i podajnik worków otwartych zaprojektowane są do pracy z opakowaniami termozgrzewalnymi z zakładkami bocznymi, włączając w to również złożone worki z wkładkami aluminiowymi, worki wymagające próżniowego pakowania etc. Maszyna ta jest szczególnie polecana, gdy w aplikacji czynnikami krytycznymi są ostateczny kształt i estetyka napełnionego worka lub gdy wymagane jest maksymalne odessanie powietrza z worka i jego hermetyczne zamknięcie. Zamknięcie worka (zgrzanie) odbywa się impulsowo poprzez teflon. Proces zgrzewania kontrolowany jest przez sterownik temperatury – ROPEX, co gwarantuje najwyższą jakość zgrzewu i estetyczny wygląd worka. Wydajność: do 1200 worków/godzinę. Zastosowanie: karma dla zwierząt, ryż, poliamid etc. 

Pojemność magazynu pustych worków dostosowuje się do wymaganej wydajności i jest taka sama, jak w przypadku modelu Ilersac L. Ilersac H wyposażony jest w wewnętrznie otwierany ustnik napełniający z próżniowym systemem otwierania worków z zakładkami, dzięki czemu adaptuje się do każdego rodzaju i rozmiaru worka. Pakowaczki ILERSAC mogą zostać wyposażone w opcjonalne moduły i rozwiązania w zależności od modelu, aplikacji i wymagań klienta.

 

Zobacz całą ofertę firmy Alima Pack

Dostępne są specjalne wersje modeli Ilersac, przystosowane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych (duże zagrożenie korozją), a także spełniające standardy ATEX dla zadanych klas.