Imbirowe piwo Gingers to dobry smak i orzeźwienie. Gingers oparty jest na unikalnej recepturze, która stanowi połączenie wyraźnego smaku imbiru z orzeźwiającą, słodką nutą. Imbir znany ze swych leczniczych właściwości to również doskonały dodatek do potraw – w połączeniu z piwem stanowi propozycję wyjątkowego smaku.

Gingers to najbardziej znane na polskim rynku piwo imbirowe. Skierowany jest do kobiet, które osiągnęły już życiowy sukces i dla których najważniejsza jest rodzina oraz zdrowie. Gingers towarzyszy im w chwilach odpoczynku i relaksu z bliskimi.

Imbir, aromatyczny składnik Gingersa, jest przyprawą stosowaną w wielu kuchniach świata. Ma intensywny aromat ze świeżą, słodkawą i drzewną nutą. W strefie tropikalnej imbir uprawia się od ponad 3000 lat, choć na Bliskim Wschodzie i w południowej Europie pojawił się na długo przed Rzymianami. Ta egzotyczna roślina o dużych i efektownych kwiatach ma wiele zastosowań: jest rośliną uprawną, przyprawową, leczniczą i ozdobną.

Korzeń imbiru jest nieodzownym elementem prawie każdej azjatyckiej potrawy - zarówno słodkiej, jak i pikantnej. Dodawany jest do wielu potraw z warzyw, a nawet stosowany jako afrodyzjak. Jako składnik mieszanki curry nadaje jej niepowtarzalny smak orientu.

W polskiej kuchni króluje suszony mielony imbir, który nadaje smak słodkim potrawom, np. herbatnikom, piernikom, czy sałatkom owocowym. Doskonale pasuje też do pieczonych jabłek. Surowy imbir dodaje świeżości i pikantności owocom morza oraz polepsza smak potraw mięsnych. W polskich sklepach z orientalną żywnością dostępny jest imbir kandyzowany i marynowany, który maczany w sosie sojowym jest dodatkiem np. do sushi.

W poszukiwaniu intrygującego smaku imbiru zawsze warto sięgnąć po Gingersa, poszukać aromatycznych cukierków, ciasteczek imbirowych, czy amerykańskiej lemoniady imbirowej.

Imbirowe piwo Gingers jest jednym z najnowszych piw w portfelu Kompanii Piwowarskiej, w której pojawiło się po przejęciu Browaru Belgia w Kielcach. Pod szyldem Kompanii produkowany jest od stycznia 2008 roku.

Sugerowana cena detaliczna puszki 0,5 l piwa Gingers – 3,19 zł, butelki 0,5 l – 2,95 zł

Gingers został wprowadzony na rynek polski w 2003 jako jedyne, oryginalne piwo imbirowe. Znakomity, pełen niespodzianek smak przysporzył mu szerokie grono wiernych konsumentów.

Pierwsze piwo imbirowe w Polsce. Gingers ma wyjątkowo subtelny smak zabarwiony lekką nutką imbiru. To piwo kryje w sobie fascynujący aromat i zaskakujący smak słodyczy i imbiru, który orzeźwia, uwodzi i intryguje. Wysoce ceniony przez konsumentów spragnionych niezwyczajnych wrażeń smakowych. Zawartość alkoholu: 4,1%.

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesna technologia i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie (World Class Manufacturing) gwarantują najwyższą jakość jej produktów. Do portfela marek należy TYSKIE (ulubione piwo Polaków), ŻUBR (druga marka w Polsce pod względem wielkości sprzedaży), LECH, Dębowe Mocne, Pilsner Urquell, Redd's, Dog in the Fog, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro oraz Wojak i Gingers. Kompania Piwowarska powstała w 1999 roku w wyniku połączenia Tyskich Browarów Książęcych i Lech Browary Wielkopolski. W roku 2003 do Kompanii dołączył Browar Dojlidy w Białymstoku, a w 2008 r. Browar Kielce. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2007 wyniosła ponad 13 mln hektolitrów piwa.

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa - SABMiller plc. Grupa obecna jest w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach, a jej portfel obejmuje ponad 150 silnych marek (m.in. Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Castle Lager). SABMiller plc jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2007 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 18,6 mld dolarów i wypracował zysk brutto 2,8 mld dolarów. Sprzedaż piwa wyniosła 216 mln hl.
Źródło: ''