TÜV Rheinland Polska, lider usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce zaprasza do udziału w panelu „Informacje na etykietach - jakie i dla kogo”. Jego organizatorami są redakcja Przemysłu Spożywczego oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego.

Informacje na etykietach - jakie i dla kogo
Panel odbędzie się w ramach Targów Polagra w Poznaniu, a transmisja online będzie dostępna dla internautów już 14 września, od godziny 11:00 na stronie http://www.transmisjeonline.pl/tuv_rheinland.

Inicjator panelu, magazyn Przemysł Spożywczy, doceniając kompetencje ekspertów TÜV Rheinland, zaprosił ich wraz z Polską Federacją Producentów Żywności oraz z Inspekcją Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych do partnerskiej współpracy przy organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.
Mając świadomość jak ważkim problemem są kwestie etykietowania żywności, zadbano o udostępnienie dyskusji, możliwie jak największemu audytorium, wykorzystując w tym celu internetowy przekaz.
To już kolejne przedsięwzięcie, do którego dostęp mają osoby zainteresowane z całego kraju. Jest to zwieńczenie naszych działań, związanych z edukacją i rozwijaniem świadomości konsumentów w kwestii etykietowania żywności – mówi Mariusz Petri, kierownik sekcji Działu Marketingu TÜV Rheinland Polska.

Podczas panelu zostanie poruszonych wiele kwestii, które znajdują bezpośrednie przełożenie na codzienne życie każdego konsumenta. Będzie można zapoznać się z faktami dotyczącymi prawnych regulacji etykietowania, istniejącymi nieprawidłowościami oraz ochroną praw konsumenta w omawianym sektorze. Szczególnie interesująco, zapowiada się część prowadzona przez dra Zbigniewa Oczadły, Dyrektora Działu Usług dla Branży Spożywczej TÜV-u, który swoją uwagę skupił na dodatkach do żywności, a także świadomości i oczekiwaniach konsumentów w stosunku do ich stosowania. Wpływ dodatków na jakość i bezpieczeństwo spożywanych produktów jest szczególnie ważne dla tych, dla których istotny jest zdrowy tryb życia i zbalansowane odżywianie.

Transmisję będzie można śledzić 14-ego września, od godziny 11:00 pod adresem http://www.transmisjeonline.pl/tuv_rheinland.

Panel „Informacje na etykietach - jakie i dla kogo” odbędzie się w ramach targów Polagra-Tech Polagra-Food w Poznaniu, 14.09.2010, godz. 11:00-13:00, Pawilon 7, sala C.


Źródło: ''