Sealed Air jest jednym z największych na świecie producentów systemów opakowaniowych, w tym poliolefinowej folii termokurczliwej Cryovac®. Nowa folia Cryovac® CT-301 jest jeszcze cieńsza, a zarazem bardziej wytrzymała od oferowanych dotychczas. Ma to kluczowe znaczenie dla ograniczenia kosztów operacyjnych jej użytkowników i redukcji zanieczyszczenia środowiska.

Innowacja w pakowaniu – nowa generacja  folii  termokurczliwej CRYOVAC®
Folia Cryovac® CT-301 o grubości jedynie 7 mikronów posiada porównywalne właściwości do jej odpowiedników o grubości 13-15 mikronów. CT-301 jest odpowiedzią na oczekiwania klientów potrzebujących folii cienkiej, wytrzymałej, o wysokiej przezroczystości oraz spełniającej wysokie parametry ochrony środowiska. Wszechstronność zastosowań nowego produktu została potwierdzona podczas eksploatacji na wielu maszynach pakujących.

Zachowanie wysokiej wytrzymałości przy tak niewielkiej grubości sprawia, że produkt Sealed Air ma znaczącą przewagę nad innymi dostępnymi na rynku. Folia termokurczliwa CT-301 nie wymaga kompromisów pomiędzy skuteczną ochroną, związaną z trwałością i bezpieczeństwem pakowanego produktu, a jego dobrą prezentacją. Jest zaprojektowana dla produktów wymagających ekspozycji, dając tym samym konsumentom możliwość swobodnego oglądania zawartości, a nie samego opakowania.

Folia CT-301 w szybkim czasie stała się bardzo popularna wśród klientów Sealed Air. Związane jest to z istotnym ograniczeniem kosztów operacyjnych. Standardowa długość rolki foli CT-310 wynosi 2,5 km, a więc prawie dwa razy więcej niż długość rolki folii o grubości 15 mikronów. Ograniczenie ilości przerw na zmianę rolek folii, a więc zmniejszenie bezproduktywnego przestoju maszyn, pomaga firmom pakującym sprostać napiętemu terminarzowi dostaw.

Ważną cechą nowej folii jest jej przyjazność środowisku. 7 mikronów grubości to znacznie mniej miejsca potrzebnego na transport, składowanie i recykling zużytej folii. Należy podkreślić, że CT–301 daje możliwość zastąpienia folii dwa razy grubszej przy zachowaniu podobnych własności opakowania.

Najważniejsze informacje:
• Sealed Air jest globalnym liderem rynku zaawansowanych technologii opakowań ochronnych i specjalistycznych, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dla konsumentów indywidualnych. W zasięgu sieci handlowej Sealed Air pozostaje niemal 80% światowej populacji
• Produkty oferowane przez Sealed Air to między innymi folie termokurczliwe Cryovac® i Opti®, rozwiązania typu easy open oraz maszyny pakujące Shanklin®.
• Materiały oraz systemy do pakowania świeżej żywności, oferowane pod marką Cryovac®, umożliwiają bezpieczną i wydajną dystrybucję łatwo psujących się produktów spożywczych. Materiały te obejmują opakowania z folii termokurczliwej oraz worki, laminaty bez właściwości obkurczania oraz maszyny pakujące.
• Termokurczliwe materiały opakowaniowe są szeroko stosowane tam, gdzie szczególnie liczy się zabezpieczenie produktu i jego doskonały wygląd. Ich oferta obejmuje marki folii termokurczliwych Cryovac® i Opti®.
• Rozwiązania Sealed Air chronią i zabezpieczają produkty klientów poza magazynami i w trakcie transportu oraz w caymo łańcuchu dystrybucji.
• Sealed Air inwestuje w prowadzenie badań umożliwiających rozwój światowej technologii opakowań.Źródło: ''