Podczas corocznych targów Fakuma 2015 przedstawione zostanie jedno z najważniejszych wydarzeń w branży recyklingu tworzyw sztucznych. RegrindPro to niezwykle wydajna technologia recyklingu regranulatu. 13-17 października uczestnicy targów będą mieli okazję dowiedzieć się znacznie więcej o zaletach nowe technologii od Erema.

Innowacje od Erema na Fakuma 2015

Ten światowy lider w recyklingu tworzyw sztucznych pochodzenia roślinnego zaprezentuje swoją pierwszą, nową usługę upcyklingu do recyklingu i mieszania. Jednak to RegrindPro będzie krokiem milowym w stronę recyklingu regranulatów. Recykling regranulatu jako alternatywy dla materiału pierwotnego, ma ogromny potencjał dla przetwórców tworzyw sztucznych. Ceny surowców cały czas rosną, natomiast popyt na przetwarzanie regranulatu do wykonania wysokiej jakości produktów osiąga nieoceniony wzrost. Taki materiał jak np. HDPE, PP, ABS, PS, itd. wymaga specjalnego procesu oczyszczania, który jest zaprojektowany tak, aby móc obsłużyć mieszane frakcje o różnym składzie, dużej gęstości, objętości i wilgotności.

Granulat poddany takim procesom ma spełniać wymagające standardy jakości, by można było wykorzystać go do wytworzenia produktów końcowych. Dzięki bardzo delikatnemu przetwarzaniu i wydajnej filtracji, nowy system umożliwia recykling regranulatu do surowców wtórnych. Około trzy lata temu powstała linia produktów Corema, która przyniosła ze sobą pierwsze korzyści płynące z recyklingu i mieszania w jednym etapie przetwarzania. Corema pozwala produkować dokładnie określone surowce na podstawie materiałów pochodzących z recyklingu. Zainteresowanie tą najnowszą technologią wzrosło od momentu zaoferowania klientom usługi upcyklingu. Z początkiem jesieni br. Erema ogłosi dokładnie, co ta nowa technologia zawiera i określi szczegółowo, jak klienci będą z niej korzystać.
Dowiedz się więcej 

Źródło: Erema