Sealed Air jest jednym z największych na świecie producentów rozwiązań opakowaniowych, w tym poliolefinowych folii termokurczliwych Cryovac®. Najnowsze folie Cryovac® są jeszcze cieńsze, a zarazem bardziej wytrzymałe od oferowanych dotychczas. Mają zastosowanie dla większości aplikacji od opakowań CD i DVD, poprzez zabawki, gry, papeterie, obrazy, artykuły biurowe, akcesoria komputerowe, bombonierki, książki, do wyrobów gospodarstwa domowego.

Nowe folie Cryovac® D955 – o grubości jedynie 11 mikronów – zostały zaprojektowane w odpowiedzi na oczekiwania rynku. Użytkownicy poszukują bowiem folii cienkich, łatwych w transporcie i utylizacji, o wysokich parametrach przezroczystości, które wpływają na atrakcyjną ekspozycję pakowanego produktu. Te wymagania spełnia nowa folia Cryovac D955:

- Rynek oczekuje redukcji kosztów poprzez zużywanie mniejszej ilości materiałów, neutralizowanie negatywnych efektów utylizacji odpadów na środowisko, optymalizację zużycia energii oraz poprawę atrakcyjności wizualnej pakowanych produktów – potwierdza Sławomir Kwiatkowski, regionalny menedżer sprzedaży Sealed Air w Europie Północnej i Centralnej.

Siła i wytrzymałość powodują, że produkt ten ma przewagę nad innymi dostępnymi na rynku. Folia termokurczliwa D955 nie wymaga kompromisów pomiędzy dobrą ochroną, związaną z trwałością i bezpieczeństwem pakowania, a dobrą prezentacją produktów. Jest bowiem zaprojektowana dla produktów wymagających ekspozycji, dając tym samym konsumentom możliwość swobodnego oglądania zawartości, a nie samego opakowania.

Bardzo ważną cechą nowego systemu jest łatwość w utylizacji. 11 mikronów grubości to dużo mniej miejsca potrzebnego na transport, składowanie i recykling zużytej folii. Masa opakowania w porównaniu do najbardziej popularnych folii o grubości 15 mikronów spada o ok. 25%. Cienka folia oznacza również mniejsze zużycie energii podczas obróbki termicznej.Najważniejsze informacje:

· Sealed Air jest globalnym liderem rynku zaawansowanych technologii opakowań ochronnych i specjalistycznych, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dla konsumentów indywidualnych. W zasięgu sieci handlowej Sealed Air pozostaje niemal 80% światowej populacji.

· Produkty oferowane przez Sealed Air to między innymi folie termokurczliwe Cryovac® i Opti®, rozwiązania typu easy open oraz maszyny pakujące Shanklin®.

· Materiały oraz systemy do pakowania świeżej żywności, oferowane pod marką Cryovac®, umożliwiają bezpieczną i wydajną dystrybucję łatwo psujących się produktów spożywczych. Materiały te obejmują opakowania z folii termokurczliwej oraz worki, laminaty bez właściwości obkurczania oraz maszyny pakujące.

· Termokurczliwe materiały opakowaniowe są szeroko stosowane tam, gdzie szczególnie liczy się zabezpieczenie produktu i jego doskonały wygląd. Ich oferta obejmuje marki folii termokurczliwych Cryovac® i Opti®.

· Rozwiązania Sealed Air chronią i zabezpieczają produkty klientów poza magazynami i w trakcie transportu oraz w caymo łańcuchu dystrybucji.

· Sealed Air inwestuje w prowadzenie badań umożliwiających rozwój śwaitowej technologii opakowań.

Sealed Air – najważniejsze informacje· Firma Sealed Air (notowana na Giełdzie w Nowym Jorku NYSE), założona w 1960 roku, jest wiodącym na świecie producentem innowacyjnych materiałów opakowaniowych i maszyn pakujących do opakowań ochronnych, reprezentacyjnych i opakowań do żywności. Siedziba Sealed Air znajduje się w Elmwood Park, New Jersey (USA).

· Wartość globalnej sprzedaży Sealed Air w 2007 roku wyniosła 4,7 miliarda dolarów: Ameryka Północna (USA i Canada) – 49%, Europa, Środkowy Wschód i Afryka – 30%, Ameryka Łacińska – 8 %, Azja i Australia – 13 %.

· 17 000 zatrudnionych w biurach Sealed Air w 51 krajach

· Sealed Air jest firmą notowaną na liście Fortune 500®

· Sealed Air w Polsce:

- jest obecna od 1997 roku, marka Cryovac®, przejęta od firmy W.R.Grace jest znana na rynku polskim od lat 70-tych XX wieku
- trzy działy Sealed Air oferują opakowania do żywności (przedłużające przydatność produktów do spożycia), poliolefinowe folie termokurczliwe oraz opakowania zabezpieczające, dla każdej grupy opakowań Sealed Air oferuje maszyny i systemy pakujące
- jest jednym z czołowych dostawców specjalistycznych opakowań foliowych i zabezpieczających oraz kompletnych systemów pakowania

· Materiały opakowaniowe Cryovac® to pełny wybór folii i worków termokurczliwych osłonek, materiałów do obróbki termicznej, pojemników, tacek, wkładek absorpcyjnych oraz technologii związanych z ich stosowaniem.

· Spiker do dyspozycji mediów: Sławomir Kwiatkowski, manager sprzedaży w regionie Europy Północnej i Centralnej.


Źródło: ''