Ostatnia innowacja francuskiej firmy EURACLI w dziedzinie mikrokapsułek dotyczy etykiety La Sommelière®. Nakładana na butelkę wina etykieta La Sommelière ® wskazuje temperaturę zawartości dzięki wkładce z termoczułym tuszom, których kolor się zmienia w zależności od temperatury.

Skład tuszu dostosowywany jest do każdego produktu. Kolor zielony wskazuje idealną temperaturę degustacji, kolor niebieski – temperaturę zbyt wysoką, a brązowy – zbyt niską.


Nakładana na butelkę wina etykieta La Sommelière ® wskazuje temperaturę zawartości dzięki wkładce z termoczułym tuszom

Mikrokapsułki, opracowywane przez firmę EURACLI w zależności od ich ostatecznego przeznaczenia, zawierają substancję zapachową, substancję czynną kosmetyku, środek przeciwbakteryjny, kompleks substancji czynnych lub pigmenty. Technika mikrokapsułkowania firmy EURACLI pozwala otaczać płyny lub ciała stałe membraną, która oddziela je od środowiska i chroni. Wielkość mikrokapsułek może wahać się od 0,5 do 2000 mikronów. Okapsułkowany produkt uwalniany jest w następstwie przerwania membrany lub też w wyniku powolnego i stopniowego przenikania przez nią.


mikrokapsułki EURACLI

Wykorzystywane w branży drukarskiej, uwalniające zapach mikrokapsułki EURACLI umożliwiają przekaz odbierany przez powonienie. Rozpowszechniane masowo przesyłki reklamowe, marketing bezpośredni, wkładki reklamowe w katalogach i czasopismach, opakowania i etykiety perfumuje się w zależności od wyobraźni twórców i to w sposób trwały. W branży tekstylnej, perfumowane mikrokapsułki mogą być nakładane na jedwabne chustki, bieliznę, wstążki, rajstopy, pościel. Wydzielają one najsubtelniejsze zapachy.


mikrokapsułki EURACLI

Mikrokapsułki substancji czynnych, witamin, pigmentów i olejków eterycznych umożliwiają wytwarzanie produktów, które dopiero w momencie użycia uwalniają zawarte w mikrokapsułkach substancje. Stosuje się je w kosmetyce do kremów, żeli, szamponów, płynów i lotionów, mydeł w płynie i past do zębów.

Mikrokapsułki na bazie ciekłych kryształów i substancji termochromowych pozwalają wytwarzać produkty, których kolor zmienia się wraz z temperaturą. W poligrafii, stosuje się je na naklejkach, termometrach i termoczułych etykietach. W branży tekstylnej – na koszulkach i strojach kąpielowych. W kosmetyce, przy wykorzystaniu ciekłych kryształów - jako nośniki witamin.

Mikrokapsułki EURACLI mają liczne zastosowania i stale pojawia się wiele nowych, wykorzystujących je produktów, opracowywanych we współpracy z przemysłem.

Źródło: www.euracli.fr
Źródło: ''