Folia Cryovac® EOR211 firmy Sealed Air do opakowań typu „otwórz-zamknij” oferuje zakładom spożywczym produkującym na średnią skalę nowy wymiar wygody i wydajności.

Opis

Cryovac® EOR211 to nowa folia o średnich właściwościach barierowych do funkcjonalnych opakowań typu “otwórz-zamknij”. Stanowi idealne rozwiązanie dla produktów w plastrach lub w kawałkach o dłuższym okresie trwałości, wymagających materiałów przepuszczających gazy, takich jak lekko gazujące sery, a także dla wędlin i różnego rodzaju przekąsek nie wymagających wysokiej ochrony barierowej. Mogą ją stosować również klienci, którzy dopiero wdrażają opakowania z funkcją „otwórz-zamknij”.Innowacyjna folia Cryovac® EOR211 nie tylko ułatwia otwarcie opakowania, ale też pozwala na jego wielokrotne powtórne zamknięcie (aż do 10 razy), dzięki czemu produkty dłużej zachowują świeżość i smak. Dla konsumentów folia Cryovac® EOR211 oznacza wygodne przechowywanie żywności w domowej lodówce. Zapakowane produkty nie wysychają zbyt szybko i nie utleniają się. Wygodne zamknięcie zapobiega także skażeniom krzyżowym i przenikaniu obcych zapachów z zewnątrz.

Jak to działa?

Pod warstwą zgrzewającą, która ulega zerwaniu w momencie otwarcia folii, znajduje się warstwa klejąca, która umożliwia późniejsze szczelne zamknięcie. Pierwsze otwarcie, przy którym następuje zerwanie warstwy folii, odsłania warstwę klejącą, którą wystarczy ręcznie docisnąć do dolnej części, aby zamknąć opakowanie. Folia Cryovac® EOR211 ma 85µ grubości. Można wykonać na niej nadruk fleksograficzny w 10 kolorach o wyszukanej grafice.Maszyny

Folia Cryovac® EOR211 może być stosowana na wszystkich istniejących maszynach rolowych do pakowania w atmosferze ochronnej MAP wyposażonych w specjalną przystawkę do nacinania rogu dolnej folii dla łatwego otwierania, w połączeniu ze sztywnymi i pół-sztywnymi foliami dolnymi.

Korzyści dla producentów i detalistów

Udane próby przed wprowadzeniem na rynek przeprowadzono w największych zakładach spożywczych we Włoszech, w Hiszpanii, Grecji i Norwegii. Jedną z nich jest Parmareggio, największy producent włoskiego sera Grana. Firma ta zdecydowała się na wypróbowanie folii Cryovac® EOR211, ponieważ jej grubość ograniczono o 15% - ze 100µ do 85µ. Ponadto, w porównaniu z wysoko barierowymi foliami oferowanymi przez konkurencję Cryovac® EOR211 wyróżnia się też wyjątkowymi właściwościami optycznymi oraz bardziej jednorodną siłą otwierania i zamykania. Wyniki były przekonujące – zwłaszcza osiągnięcie wymaganego przez detalistów okresu trwałości, który pozwolił na znaczne oszczędności kosztów.Podsumowując, nowa folia Cryovac® EOR211 do opakowań typu „otwórz-zamknij” oferuje producentom żywności, detalistom i konsumentom następujące korzyści:

- Doskonała współpraca z maszynami pakującymi i bardzo dobre parametry zgrzewania
- Możliwość ponownego zamknięcia opakowania aż do 10 razy
- Właściwości barierowe sprawdzone w warunkach przemysłowych
- Nadruk fleksograficzny w 10 kolorach
- Wysokiej jakości właściwości optyczne umożliwiające zróżnicowanie oferty i innowacyjne zaprezentowanie produktu
- Dłuższy okres trwałości

Informacja dla Redakcji:

Cryovac® to zarejestrowany znak handlowy firmy Cryovac Inc., należącej do Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1 000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3 000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), w Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan), Turcji (Istambuł) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''