Zwycięzcą konkursu ART OF PACKAGING 2008 w kategorii ART OF PACKAGING - Professional została linia słodyczy tzw. linia brązowa.
Czekolada z fiołkiem w kartoniku jest niebanalnym produktem wykonanym ręcznie przez cukiernika. Płatki fiołków są naturalne, kandyzowane. Opakowanie zawiera okienko, aby największa atrakcja produktu - płatki fiołków były widoczne dla konsumenta. Ze względu na fakt, że jest sześć rodzajów czekolad, ekonomicznie zaprojektowano i wyprodukowano dla nich jeden rodzaj kartonika. Elementem rozróżniającym jest naklejka – opaska wykonana dla każdego rodzaju czekolad w innym kolorze (czekolada z miętą - zielona, z solą - popielata, z płatkami róży - różowa). Drugim produktem w linii brązowej jest czekolada gorzka, wykonana ręcznie przez cukiernika. Zaprojektowano ją w taki sposób, aby znalazło się na niej logo Krakowskiego Kredensu.

Krówka krakowska w puszce jest wyrobem ręcznie produkowanym na maśle. Puszka zawiera etykietę, ponieważ w takiej samej puszce ze względów ekonomicznych pakowane są cukierki kukułki na wódeczce oraz śliwka w czekoladzie. Rozróżnieniem wizualnym jest kolor tła etykiet (kukułki – tło brązowe, śliwka – tło fioletowe).

Jury doceniło linię brązową opakowań Krakowskiego Kredensu przede wszystkim za profesjonalizm w budowaniu marki, jakość ich wykonania oraz koncepcję marketingową.

Zwycięzca ART OF PACKAGING - Professional
Linia słodyczy tzw. linia brązowa
Właściciel opakowania i zgłaszający: Krakowski Kredens Sp. z o.o.
Projekt opakowania: Igor Banaszewski
Linia opakowań na słodycze utrzymana jest w tonacji ecru brąz.


Źródło: ''