Szklane butelki o innowacyjnych kształtach są kluczem do wypromowania marek, zwrócenia uwagi klientów i zapoczątkowania nowych trendów. Dowodem na to są powszechnie nagradzane w ostatnim czasie szklane butelki autorstwa O-I, największego na świecie producenta opakowań szklanych.

Innowacyjne opakowania szklane marki O-I zyskują sławę dzięki zdobyciu prestiżowych nagród w branży projektowej
Szkło rozwija markę

Nagrody przyznano w różnych segmentach – napoi bezalkoholowych, piwa i wina – na całym świecie, ukazując elastyczność szkła jako opakowania. Biorąc pod uwagę stałe dążenie do ulepszania i indywidualizacji produktów, nowe cechy projektu opakowania – np. innowacyjna technika gofrowania O-I – zyskują na ważności.

Pośród szklanych butelek wartych wyróżnienia za ich innowacyjność i twórczość, jest butelka zaprojektowana przez O-I dla wody mineralnej Gize, produkowanej przez Canadian Mineral Water S.A. (CMW). W bieżącym roku otrzymała już dziesięć krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Gold Pentaward 2011. Szklana butelka Gize zatriumfowała w kategorii „napoje”, pokonując blisko 1000 rywali z pięciu kontynentów. Zostanie wystawiona na pokaz w ekskluzywnej galerii Paris DesignPack Gallery, w jej zdjęcie znajdzie się w publikacji „The Package Design Book”, dostępnej na całym świecie.

Projekt podkreśla jakość produktu wewnątrz
Projekt butelki Gize został wymyślony przez agencję „Zweipunktnull”, w ścisłej współpracy z O-I. Produkt znajduje się w butelce o eleganckim kształcie, wyrazistych liniach, smukłej, stożkowej szyjce oraz tej samej średnicy spodu i części górnej.

„Nagrody otrzymane przez butelkę Gize ukazują niezrównany poziom projektu, który podkreśla unikalny charakter produktu i wyjątkowy smak wody mineralnej”, powiedział rzecznik CMW, Sibylle Erler. „Dodatkowo wskazują na fakt, że szkło jest właściwym wyborem dla produktu końcowego. Szkło jest czyste, neutralne chemicznie, wspaniale zachowuje aromat i wartości mineralne naszej wody”.

Nagrody za innowacje O-I
O-I zdobyło ostatnio również kilka nagród za autorskie innowacje opracowane, aby skutecznie wyróżnić marki klientów firmy na rynku. Nagroda Gold Pentaward 2011 została przyznana za butelkę Vortex® - jeden z pierwszych przykładów nowej, autorskiej technologii gofrowania O-I, dzięki której wewnątrz szyjki butelki można umieszczać specjalne wyżłobienia. Wcześniej w bieżącym roku, opakowanie Vortex® otrzymało też nagrodę Industrial Design Excellence Award (IDEA), przyznaną przez stowarzyszenie Industrial Designers Society of America. Vortex® jest używany między innymi przez browar amerykański MillerCoors jako opakowanie do piwa Miller Lite, przez browar Australia’s Gage Roads Brewing Co. do piwa Wahoo Premium Ale oraz przez browar New Zealand’s DB Breweries do piwa Tui Blond Lager.

Pozostałe, nagradzane w ostatnim czasie innowacje projektowe O-I obejmują opatentowane Black Glass oraz gamę lekkich opakowań Lean+Green®. Używana przez grupę Independent Distillers linia Three Kings, do której należy opakowanie Black Glass marki O-I, zdobyła niedawno nagrodę Silver Award w kategorii napoje podczas 2011 Australian Packaging Design Awards, natomiast linia butelek do wina Lean+Green® marki O-I została wyróżniona w trakcie Innovation and Supplier of the Year Awards przez Wine Industry Suppliers Australia (WISA).

Zwolennicy na całym świecie
Wcześniej w bieżącym roku, O-I rozpoczęło globalną kampanię marketingową pod tytułem Glass is Life™ (http://GlassIsLife.com), ukazującą unikalne właściwości opakowań szklanych oraz ich niezrównaną zdolność do skutecznego budowania marek żywności i napojów. W kampanii wzięły udział osoby z całego świata – prezesi, menedżerowie marek, kucharze, ekolodzy, projektanci i liderzy opinii – uzasadniający swoimi własnymi słowami, dlaczego szklane opakowania są dla nich tak ważne.

Na przykład włoski projektant Francesco Lucchese szczególnie upodobał sobie szkło. „Jest piękne”, powiedział. „Sposób, w jaki łapie światło, kształty, jakie możesz uzyskać, to, co czujesz, gdy trzymasz je w dłoni… szkło ma w sobie coś wiecznego”.

Najnowsze sukcesy opakowań szklanych O-I

Marka/Opakowanie szklane wyprodukowane przez O-I

Nagrody w 2011 r.
Napoje bezalkoholowe


Butelka do wody mineralnej Gize, produkowanej przez Canadian Mineral Water S.A. (CMW)
Gold Pentaward (złoto)
nagroda iF w kategorii „Komunikacja wizualna”
nagroda iF w kategorii „Opakowanie” (złoto)
red dot award: komunikacja wizualna
tytuł finalisty w kategorii „Najlepsza innowacja w opakowaniach do żywności lub napojów” podczas Gulfood Award 2011, Dubaj

Butelka do wody mineralnej Bru – „wody szczególnie polecanej na stół”

Bronze Pentaward (brąz)

Cisowianka
nagroda “Luksusowa Marka Roku” przyznana w Polsce
Szklane opakowania do wszystkich produktów nabiałowych ZUH Robico

nagroda Food Industry Award w kategorii „Innowacja roku”
Piwo


O-I’s Vortex® bottle for MillerCoors’ Miller Lite beer, Gage Roads’ Wahoo Premium Ale and DB Breweries’ Tui Blond Lager
Gold Pentaward (złoto)
Industrial Design Excellence Award (IDEA) przyznana przez Industrial Designers Society of America

Wino


Lekka linia butelek do wina Lean+Green® stworzona i produkowana przez O-I
nagroda za innowację przyznana przez Wine Industry Suppliers Australia (WISA)

Kategorie mieszane


Black Glass autorstwa O-I dla marki Three Kings produkowanej przez Independent Distillers
Silver Award (srebro) w kategorii Napoje przyznana podczas 2011 Australian Packaging Design Awards

Szklana butelka 275 ml autorstwa O-I dla linii napojów Classic Mixes produkowanych przez Diageo Australia
Gold Beverage Award (złoto w kategorii „Napoje”) przyznana podczas Australian Packaging Design Awards


Więcej informacji na temat kampanii O-I Glass Is LifeTM można znaleźć w Internecie na stronie http://GlassIsLife.com, a wszystkie wypowiedzi wideo wykorzystane w kampanii można obejrzeć pod adresem www.youtube.com/user/GlassIsLife.

***

Obrazy:

® O-I Europe
Wielokrotnie nagradzana butelka Gize charakteryzuje się eleganckim stożkowym kształtem i jest produkowana z najwyższej jakości białego szkła krzemianowego.

® O-I Europe
Woda mineralna Gize jest dostępna w postaci gazowanej i niegazowanej, jak również w czterech różnych smakach (cytryna – kwiat dzikiego bzu, malina – żeńszeń, gruszka – ocet winny, ananas - kokos) pod nazwą Gize+.

© O-I Europe
Nagroda Gold Pentaward 2011 została przyznana butelce Vortex®, wykorzystywanej przez browar amerykański MillerCoors do piwa Miller Lite.
© O-I Europe
Od czerwca 2011 O-I produkuje butelkę Vortex® do piwa Gage Roads Wahoo.


© O-I Europe
Browar DB Breweries z Nowej Zelandii nalewa swoje piwo Tui Blond Lager do butelek Vortex® autorstwa O-I.


© O-I Europe
ZUH Robico zostało nagrodzone za swoje produkty nabiałowe w opakowaniach szklanych w kategorii „Innowacja roku” podczas Food Industry Award.


© O-I Europe
O-I otrzymało wyróżnienie od Wine Industry Suppliers Australia (WISA) podczas Innovation and Supplier of the Year Awards za linię lekkich butelek do wina Lean+Green®.


***


Informacje o O-I
Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych oraz preferowany partner dla wielu wiodących na świecie producentów żywności i napojów.  Centrala firmy znajduje się w Perrysburgu (stan Ohio, USA). O-I w 2010 r. odnotowało przychody w wysokości 6,6 mld USD. Firma zatrudnia ponad 24 tys. osób w 80 fabrykach w 21 krajach. O-I dostarcza bezpieczne, skuteczne i ekologiczne rozwiązania z zakresu opakowań szklanych na rosnącym rynku globalnym.  Więcej informacji znaleźć można na stronie http://www.o-i.com oraz http://GlassIsLife.com.
Źródło: ''