Firma Ultra Pack, działając zgodnie ze swoim mottem "Sztuka Pakowania", przygotowuje na rynek kolejne nowości, dzięki którym możliwe jest ciągłe doskonalenie jakości produkowanych opakowań i zwiększanie własnej konkurencyjności.

Firma Ultra Pack produkuje arkusze wykonane z wykorzystaniem fali F charakteryzują się znakomitymi właściwościami nadrukowymi, porównywalnymi z tekturą litą, przy zachowaniu wszystkich walorów wytrzymałościowych tektury falistej. Produkt ten nadaje się zarówno do bezpośredniego wykorzystania w produkcji opakowań wymagających bardzo dobrej jakości nadruku, jak również jako surowiec do produkcji opakowań kaszerowanych.

Do szczególnych osiągnięć Ultra Pack można zaliczyć stworzenie koncepcji "palet tekturowych". Niezwykle wytrzymałe i odporne, a zarazem ekologiczne palety wykonane są z tekturowych odpadów. Innowacyjnym pomysłem było również wprowadzenie "opakowania typu click". Opakowanie zbiorcze po delikatnym przyciśnięciu specjalnych zakładek staje się displayem. Sposób otwierania tego opakowania zgłoszony został przez Ultra Pack S.A. do Urzędu Patentowego. Od pewnego czasu firma specjalizuje się również w produkcji tacek spożywczych z siedmioma punktami klejenia. Do wytworzenia tego typu pudła potrzebny był ciekawy projekt i zaawansowana technika. Ultra Pack S.A. jest jednym w Polsce producentem tego typu konstrukcji. Ultra Pack S.A. w Kliniskach produkuje tekturę falistą trzy i pięciowarstwową w szerokim asortymencie oraz opakowania z tektury falistej, klapowe i fasonowe z możliwością nadruku i nabłyszczania.

Źródło: Ultra Pack S.A.
Źródło: ''